Reklama

Radni PiS chcą miejskiego programu budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni PiS chcą miejskiego programu budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji rady miasta (23 maja) pojawiła się uchwała radnych Prawa i Sprawiedliwości dotycząca opracowania rzeszowskiego programu budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych. - Ciągle występują istotne potrzeby w zakresie budowy nowych chodników - przekonują radni.

Radni Prawa i Sprawiedliwości: Marcin Fijołek, Mateusz Szpyrka oraz Waldemar Szumny podczas konferencji na ulicy Senatorskiej w Rzeszowie zapowiedzieli projekt uchwały wprowadzenia rzeszowskiego programu budowy chodników. Radni chcą, by program wskazywał priorytety w obszarze podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta.

Chodzi o budowę chodników i ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem przy drogach na terenie miasta oraz o budowę i modernizację przejść dla pieszych. 

- Pomimo wielu inwestycji realizowanych przez władzę Rzeszowa na terenie miasta ciągle występują istotne potrzeby w zakresie budowy nowych chodników. Koniecznym jest dokonanie analizy obecnie funkcjonujących przejść dla pieszych, z których wiele z nich powinno zostać zmodernizowane w zakresie poprawy widoczności i bezpieczeństwa pieszych, którzy z takich przejść korzystają. 

- przekonuje radny Marcin Fijołek.

- Służy ona poprawie bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta. Chcemy się przyjrzeć obecnej sytuacji przejść dla pieszych w naszym mieście, z których wiele wymaga dodatkowego nakładu na poprawę oznakowania czy lepsze oświetlenie. Przykładem niech będzie przejście na ul. Ofiar Katynia.

- mówił podczas konferencji Waldemar Szumny. 

Radny Mateusz Szpyrka chce wywołać dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa pieszych.

- Na ten temat nie było do tej pory szerszej dyskusji w mieście. Władze Rzeszowa, na co liczymy, wykonają analizę obecnej sytuacji i wskażą priorytetowe zadania, które przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na drogach w Rzeszowie.

- dodaje Mateusz Szpyrka. 

Radni PiS chcą, by zostały zbadane potrzeby w zakresie budowy nowych przejść dla pieszych i przepraw dla pieszych szczególnie w newralgicznych i niebezpiecznych miejscach, w których w wyniku dynamicznego rozwoju miasta obserwuje się wzrost poziomu natężenia ruchu drogowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy