Reklama

Radni dyskutowali o św. Janie Pawle II i poparli ustawę. PiS kontra reszta świata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Radni dyskutowali o św. Janie Pawle II i poparli ustawę. PiS kontra reszta świata - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miasta Rzeszowa | foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali nadzwyczajną sesję rady miasta, która odbyła się po głównym posiedzeniu rady we wtorek, 28 marca. Członkowie PiS wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej prób zdyskredytowania osoby świętego Jana Pawła II.

Nie wszyscy radni poszli na kompromis. Część z nich była przeciw, większa część poparła ustawę. Radnym PIS zależało na wyrażeniu dezaprobaty i potępieniu obrazy wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej prób dyskredytowania osoby św. Jana Pawła II na podstawie ich zdaniem nierzetelnych materiałów, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. 

Przewodniczący rady, Andrzej Dec, uważa, że PiS potraktuje tę uchwałę jako powód do kolejnej awantury i jest ona podyktowana wyłącznie aspektami politycznymi, nieodnosząca się do obrazy uczuć religijnych.

Głos zabrał Marcin Fijołek, radny Rzeszowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości: 

- Treść uchwały jest niczym innym jak umyciem rąk wobec ostatnich prób dyskredytowania osoby papieża. Nasz klub uchwały w takim kształce nie poprze. Uważam, że są w naszym życiu wydarzenia, osoby, wobec których nie możemy stanąć z boku i przyglądać się obojętnie. Nie możemy tak zwyczajnie umyć rąk. Chciałbym życzyć wszystkim nam po powrocie do domu na zakończenie dnia, mógł powiedzieć, że na dzisiejszej sesji zachował się, jak trzeba. 

- mówił radny Marcin Fijołek.

Skomentował wypowiedź radnego Andrzej Dec. 

- Paragraf drugi mówi o tym, że Rada Miasta nie jest upoważniona do oceny, nie znamy szczegółów i nie mamy kompetencji, by o czymkolwiek decydować. Nie mamy warsztatu historycznego. Oczywiste jest, że niezajmowanie stanowiska byłoby w tym wypadku racjonalne. Ten projekt uchwały jest kompromisem wobec naszych radnych - od lewa do prawa, wobec jednej skrajności do drugiej. Gdyśmy chcieli wywołać szeroką dyskusję na ten temat, temperatura tej sali gwałtownie by wzrosła, a myślimy, że nie warto tego robić.

- mówił Andrzej Dec, przewodniczący rady miasta.

W poniedziałek (27 marca) swoją uchwałę nt. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przyjął Sejmik Województwa Podkarpackiego.

W "Uchwale w sprawie przyjęcia oświadczenia zawierającego stanowisko dotyczące pamięci o św. Janie Pawle II" radni głosowali:

Za: Sak, Szyszka, W. Walawender, Maciejczyk, Gołąb, Wywrocki, Warchoł, R.Walawender, Ożyło, E.Fijołek, Kędzior, Skiba, Dec, Kwaśniak, natomiast przeciw byli: M.Fijołek, Kultys, Kotula, Jęczmionka, Solarz, Koryl, Szarama i Szpyrka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy