Reklama

Nowe autobusy niskoemisyjne zasiliły szeregi ZG PKS. Skorzystają z nich pasażerowie MKS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/PKS w Rzeszowie S.A.

Nowe autobusy niskoemisyjne zasiliły szeregi ZG PKS. Skorzystają z nich pasażerowie MKS - Zdjęcie główne

Pasażerowie MKS już w tym miesiącu skorzystają z nowych niskoemisyjnych autobusów | foto Facebook/PKS w Rzeszowie S.A.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy niskopodłogowe autobusy marki Isuzu Novociti Life wyjadą w okolice miasta jeszcze w tym miesiącu. Zakupione zostały do obsługi podrzeszowskich linii MKS za prawie 3 mln złotych. Są nowoczesne i dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nowe pojazdy, które zostały zaprezentowane 4 kwietnia przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt zakupu to prawie 3 mln złotych. 

Nowe i komfortowe pojazdy

Autobusy marki Isuzu to nowoczesne, komfortowe, monitorowane oraz klimatyzowane pojazdy o długości około 8 metrów. Zasilane są olejem napędowym oraz spałniają normę spalania EURO 6 co jest podstawowym wyznacznikiem, by mogły być nadal używane w kolejnych latach. Ze względu na obniżoną podłogę i specjalne udogodnienia są w pełni przystosowane do osób z ograniczoną zdolnością ruchową.

Inwestycja warta prawie 3 mln złotych

Wartość pojazdów wyniosła ponad 2,8 mln zł i została sfinansowana ze środków własnych gmin należących do związku. Umowa na dostarczenie autobusów została zawarta z firmą Busimport i została podpisana w maju ubiegłego roku. ZGPKS-planuje w przyszłości pozyskać pieniądze na zakup autobusów zeroemisyjnych.

W niedalekiej przyszłości zamierzamy aplikować o środki unijne w celu wymiany taboru spółki PKS Rzeszów i doposażenia go w 50 nowoczesnych nisko i zeroemisyjnych, elektrycznych autobusów. Będzie to bardzo istotny krok w procesie redukcji emisyjności naszych pojazdów

Ponad 200 tysięcy mieszkańców, którzy zamieszkują teren związku gmin to pasażerowie Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Oczekują oni od nas efektywnej, sprawnej i szybkiej komunikacji. Jak widać na przykładzie przeprowadzonych badań, udaje się nam realizować te działania zgodnie z oczekiwaniami – powiedział Remigiusz Wzorek Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”

– zadeklarował Sławomir Porada Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin „PKS”.

Planowana jest między innymi budowa stacji obsługi pojazdów elektrycznych

W planach na przyszłość znalazła się także budowa stacji do obsługi pojazdów elektrycznych, unowocześnienie systemu sprzedaży biletów i informacji o rozkładach jazdy, budowa węzłów przesiadkowych, parkingów, modernizacja przystanków oraz budowa ścieżek rowerowych.

Ponad 200 tysięcy mieszkańców, którzy zamieszkują teren związku gmin to pasażerowie Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Oczekują oni od nas efektywnej, sprawnej i szybkiej komunikacji. Jak widać na przykładzie przeprowadzonych badań, udaje się nam realizować te działania zgodnie z oczekiwaniami

– powiedział Remigiusz Wzorek Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały także wyniki badań satysfakcji podróżnych, przeprowadzonych w drugiej połowie zeszłego roku. Analizy wykazały, że prawie 70% ankietowanych wyraziło zadowolenie z poziomu usług MKS. Co dziesiąty respondent stwierdził dodatkowo, że marka jest bezkonkurencyjna.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy