Reklama

Jaka jest decyzja radnych w związku z rejonem Nowe Wzgórze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Jaka jest decyzja radnych w związku z rejonem Nowe Wzgórze? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej radzie miasta odbyło się głosowanie, które miało na celu przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma obejmować rejon ul. Nowe Wzgórze w Rzeszowie.


W planie zagospodarowania uwzględniony jest północny stok wzgórza, które mieści się w części osiedla Matysówka zwanej potocznie „Drugą Stroną”. Obejmuje powierzchnię ponad 28 ha i jest niezabudowany. Grunty to w większości pastwiska, lasy i zadrzewienia. Okolice Matysówki zdaniem wielu są idealne pod utworzenie miejsca poświęconego rekreacji i uprawianiu sportu. 


Na osiedlu Matysówka nie obowiązują obecnie żadne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Widoczny, wzmożony ruch inwestycyjny opiera się na decyzjach o warunkach zabudowy. Obszar wymaga natychmiastowych działań planistycznych w celu ochrony przed niekontrolowaną zabudową

– można przeczytać w uzasadnieniu. 


Komisja gospodarki przestrzennej wyraziła pozytywne stanowisko co do podjęcia opisywanego przedsięwzięcia. Osiedle Matysówka to część większych terenów znajdujących się na Południu Rzeszowa. Mają one olbrzymi potencjał rekreacyjny. Grunty rozciągają się od osiedla Zalesie, od ul. Sportowej, po granice miasta aż do Matysówki. Wzgórze już teraz ukazuje swój potencjał rekreacyjny. Uznane jest jako atrakcyjne miejsce do utworzenia chociażby ścieżek dla pieszych, ścieżek rowerowych, ławeczek czy miejsc przeznaczonych na zorganizowanie grilla na świeżym powietrzu. 


Ważne pytanie


Radna Anna Skiba zadała między innymi pytanie czy odbyły się już konsultacje z właścicielami działek. Uzyskała odpowiedź, że te tereny nie są dogodne do wykonania tam zabudowy, ze względu na duże nachylenie terenu, brak dróg czy uzbrojenia.


Bez tego nie wyobrażam sobie, że narzucamy teren zielony bardzo atrakcyjnym działkom, które w przyszłości mogłyby być budowlanymi. Czy mamy w budżecie takie pieniądze, by wykupić te działki od ludzi w atrakcyjnych cenach?

– zapytała Anna Skiba


Bezpośrednią motywacją, żeby przedłożyć ten plan był fakt pojawienia się w tym miejscu pozwolenia na budowę. Za chwilę mogłyby się pojawiać kolejne. Jest to więc ostatni moment na to, żeby samorząd miasta zdecydował, co zrobić z tym terenem. Czy pozwolić go zabudowywać, a jeśli tak, to na jakie cele. I to zostanie określone w planie

- tłumaczył Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


„Za” uchwałą głosowało 19 radnych, 2 się wstrzymało (T. Ożyło, D. Kunysz), natomiast 5 było przeciw (D. Szyszka, A. Skiba, J. Jęczmienionka, G. Koryl i M. Szpyrka).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy