Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w półfinale Tauron Ligi!

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w półfinale Tauron Ligi! - Zdjęcie główne

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w półfinale Tauron Ligi! | foto Bartosz Leja

Sport Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów dopełniły formalności i wygrywając drugi ćwierćfinałowy mecz fazy play-off z ekipą #VolleyWrocław awansowały do półfinału Tauron Ligi.

Jeszcze w pierwszym secie wydawało się, że zawodniczki z Wrocławia będą w stanie nawiązać równą walkę z faworytkami. I rzeczywiście tak było, kiedy jeszcze prowadziły 18:17. Wtedy rzeszowianki włączyły drugi bieg i zdobyły pięć punktów z rzędu, głównie za sprawą świetnie dysponowanej na tym etapie spotkania Ann Kalandadze. Set zakończył się wynikiem 20:25 po asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej.

Druga partia była już totalną dominacją Developresu Bella Dolina. Już w początkowej części seta podopieczne trenera Stephane’a Antigi wypracowały sobie aż siedmiopunktową przewagę (1:8). Po asie serwisowym Magdaleny Jurczyk przewaga wzrosła do dziesięciu „oczek” (2:12). Później tę przewagę jeszcze powiększały, aby zakończyć seta blokiem przy wyniku aż 7:25.

W trzeciej partii ostatnią szansę na odwrócenie losów ćwierćfinału starały się wykorzystać siatkarki #VolleyWrocław, które prowadziły 6:4. Później swój czas miały zawodniczki z Podkarpacia, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie (9:13), jednak gospodynie doprowadziły do wyrównania przy stanie 16:16. Końcówka spotkania ponownie należała do Developresu Bella Dolina, a konkretnie do liderki zespołu Jeleny Blagojević, która najpierw zablokowała rywalki doprowadzając do piłki meczowej, aby dwie akcje później zakończył rywalizację atakiem (20:25).

MVP spotkania została wybrana Ann Kalandadze, która skutecznie zakończyła 14 na 29 ataków, a ponadto zanotowała dwa asy i jeden punktowy blok.

Drużyna Developresu Bella Dolina Rzeszów, która dwukrotnie pokonała #VolleyWrocław zagra w półfinale Tauron Ligi ze zwycięzcą ćwierćfinału pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police, a Grotem Budowlani Łódź.

#VolleyWrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)

Składy:

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero), Adrianna Szady, Julia Stancelewska, Joanna Chorąża (libero). Trener: Michal Masek.

Developres Bella Dolina: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojević – Aleksandra Szczygłowska (libero), Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Weronika Szlagowska. Trener: Stéphane Antiga.