Reklama

Ranking liceów w Rzeszowie. Sprawdź, która szkoła ma najlepsze notowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lowdown / Creative Commons

Ranking liceów w Rzeszowie. Sprawdź, która szkoła ma najlepsze notowania - Zdjęcie główne

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie | foto Lowdown / Creative Commons

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na portalu OtoUczelnie.pl znajdziemy wykaz najlepszych liceów w Rzeszowie. Według statystyk, aż dziewięć szkół mogło w 2022 roku pochwalić się stuprocentową zdawalnością matury, jednak poziom punktów zdobywanych przez absolwentów jest dość zróżnicowany. Która placówka jest liderem?

Wśród 25 rzeszowskich szkół ponadpodstawowych uwzględnionych w rankingu, pierwsze miejsce zajmuje II LO im. Leopolda Lisa-Kuli. Według rankingowych punktów wyliczanych na podstawie procentów, które uczniowie uzyskali podczas egzaminów maturalnych, szkoła znajdująca się przy ul. księdza Jałowego zdobyła 305,32 punktu. Lider klasyfikacji może się oczywiście pochwalić kompletem zdanych matur, do których w minionym roku przystąpiło 200 osób. Uwzględniając poziom podstawowy obowiązkowych egzaminów, uczniowie II LO gromadzili średnio 96,88 % punktów z języka angielskiego, 90,42 % z matematyki, a także 68,02 % z języka polskiego. Dodajmy, że w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023, II LO po raz kolejny zdobyło tytuł „Złotej Szkoły” plasując się na pierwszym miejscu w Rzeszowie, trzecim w województwie podkarpackim oraz 54. w całym kraju.

Druga lokata przypadła Dwujęzycznemu Liceum Uniwersyteckiemu im. Stanisława Barańczaka przy ul. Towarnickiego, które zgodnie z profilem może się pochwalić wysokim poziomem z języka angielskiego (98,83 %), matematyką rzędu 81,50 %, a także językiem polskim na poziomie 70,54 %. Skład rankingowej trójki uzupełnia IX LO im. św. Królowej Jadwigi z wynikami kolejno: 95,67 %, 79,72 % oraz 70,07 %.

Pełny ranking zawiera ogólne i szczegółowe dane dotyczące zdawalności matury oraz wyników egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Klasyfikacja wiodących szkół licealnych w Rzeszowie została opracowana w oparciu o dane z Okręgowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Z pewnością nie będzie łatwo dostać się do najlepiej ocenianych rzeszowskich liceów, zwłaszcza że od 1 września w szkołach średnich rozpocznie edukację półtora rocznika młodzieży. Absolwenci szkół podstawowych wybierający licea w Rzeszowie w nadchodzącym roku szkolnym będą mieli zatem bardzo wysoko podniesiona poprzeczkę. Jak się dowiadujemy, licea proponują w tegorocznej rekrutacji bardzo ciekawe profile klas i wiele możliwości rozszerzeń w przedmiotach przygotowujących do matury.

Rzeszowska czołówka:

  • I miejsce : II LO im. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie - 305,32 punktów; 100% zdawalności.
  • II miejsce: Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie - 300,87 punktów; 100% zdawalności.
  • III miejsce: IX LO im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie - 295,13 punktów; 99,34% zdawalności.
  • IV miejsce - I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie - 292,36 punktów; 100% zdawalności;
  • V miejsce - Akademickie LO w Rzeszowie - 289,53punktów; 100% zdawalności;
  • VI miejsce - LO Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie - 284,45 punktów; 100% zdawalności;
 

Pełne wyniki rankingu znajdziecie TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy