Autor: | Zdjęcie: Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów jedną nogą w półfinale PlusLigi. Nie dali szans PSG Stali Nysa - Zdjęcie główne

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów jedną nogą w półfinale PlusLigi. Nie dali szans PSG Stali Nysa | foto Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

Sport Drugie ćwierćfinałowej spotkanie fazy play-off siatkarskiej PlusLigi padło łupem ekipy z Rzeszowa. Podopieczni trenera Giampaolo Medei'a rozgromili przyjezdnych z Nysy 3:0 w setach, a w jednej z part uzyskali aż 13 punktów przewagi.

Po porównaniu siatkarskiego potencjału oraz obejrzeniu pierwszeo z ćwierćfinałowych meczów, wydawało się, że nie może być inaczej. Zawodnicy Asseco Resovii już w pierwszym secie potwierdzili, że nie zamierzają kalkulować. W momencie, kiedy na tablicy wyników było 6:4, rzeszowianie włączyli drugi bieg zdobywając aż osiem punktów z rzędu. Przyłożył się do tego nie tylko świetny brylujący w polu serwisowym Fabian Drzyzga, ale także blok, stuprocentowe przyjęcie i... duża nieskuteczność gości w ataku.

Zdecydowanie więcej emocji przyniósł drugi set, w którym przebudzili się siatkarze PSG Stali. Goście w kilku momentach partii wychodzi nawet na prowadzenie, które w kulimacyjnych chwilach było trzypunktowe (15:18, 17:20). Przy stanie 21:23 wydawało się, że ekipa z Nysy doprowadzi do wyrównania, jednak znakomita postawa rzeszowian pozwoliła im zdobyć cztery punkty z rzędu i zwyciężyć 25:23.

Pozbawieni nadziei goście w trzecim secie nie dali rady się podnieść. Co prawda kilkurotnie niwelowali sporą przewagę gospodarzy, jednak na zagrywce błyszczał choćby Jakub Kochanowski, dzięki czemu Apklan Resovia skutecznie odpierała próby nawiązania walki. Podczas gdy siatkarze PSG Stali zdobywali pojedyncze punkty, zawodnicy ze stolicy Podkarpacia zapisywali na swoim koncie punktowe serie, aby finalnie zwyciężyć 25:20. MVP spotkania został wybrany Torey DeFalco.

Po dwóch ćwierćfinałowych spotkaniach, drużynie z Rzeszowa wystarczy już tylko jedno zwycięstwo, aby zameldować się w półfinale siatkarskiej PlusLigi. Decydujący (najprawdopodobniej) mecz z PSG Stalą odbędzie się 14 kwietnia (piątek) o godz. 17:30 w Nysie.

Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa 3:0 (25:12, 25:23, 25:20)

Składy: Asseco Resovia: Drzyzga 3, DeFalco 13, Kochanowski 4, Muzaj 11, Cebulj 11, Kozamernik 7 oraz Zatorski (libero), Kędzierski, Bucki 1. Trener: Giampaolo Medei
PSG Stal: Zhukouski, Kwasowski 8, Jankowski 1, Ben Tara 14, Gierżot, Zerba 4 oraz Dembiec (libero), Szczurek, El Graoui 8, Miyaura 4, Buszek, Kramczyński. Trener: Daniel Pliński

Sędziowali: M. Gadzina i D. Lic. Widzów: 1600.