Reklama

Zabezpiecz swój rower na wypadek kradzieży. Straż Miejska w Rzeszowie oznaczy Wasze jednoślady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Zabezpiecz swój rower na wypadek kradzieży. Straż Miejska w Rzeszowie oznaczy Wasze jednoślady - Zdjęcie główne

Zabezpiecz swój rower na wypadek kradzieży. Straż Miejska w Rzeszowie oznaczy Wasze jednoślady | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Wiosenna aura coraz bardziej sprzyja aktywnościom na zewnątrz. Na rzeszowskich ścieżkach rowerowych możemy zobaczyć więcej cyklistów, którzy po zimie odkurzyli swój sprzęt i wybierają się na przejażdżki. Licho jednak nie śpi. Warto więc zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Możliwość specjalnego oznakowania rowerów daje nam Straż Miejska w Rzeszowie. Funkcjonariusze, pierwszą taką akcję przeprowadzili już dzisiaj, od godz. 15:00 w swojej siedzibie przy ulicy Targowej 1. Kolejne takie przedsięwzięcie odbędzie się 26 kwietnia (w środę).

Jak zaznaczyli przedstawiciele serwisu informacyjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, oznakowane będą mogły być tylko rowery sprawne, a także posiadające niezbędne wyposażenie zgodne z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów.

„Znakowanie rowerów polega na wygrawerowaniu na ramie roweru numeru identyfikacyjnego za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu” – czytamy. Dzięki temu nasze jednoślady w przypadku kradzieży będą mogły być zdecydowanie łatwiej zidentyfikowane, w przypadku odnalezienia ich przez służby czy to podczas kontroli, czy podczas weryfikacji podczas prób ich dalszej sprzedaży.

Przed oznakowaniem powinniśmy oczywiście sprawdzić stan techniczny roweru. „Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę” – przekazuje policja.

Jakie wyposażenie według przepisów powinien posiadać nasz rower?

  • z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające)  z przodu,
  • z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające),
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy