Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w finale Tauron Ligi!

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w finale Tauron Ligi! - Zdjęcie główne

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w finale Tauron Ligi! | foto Bartosz Leja

Sport Siatkarki Grota Budowlanych Łódź zdołały ugrać tylko jednego seta z Developresem Bella Dolina Rzeszów i to zawodniczki z Podkarpacia pewnie zdobyły awans do finału Tauron Ligi.

Po zwycięstwie w pierwszym półfinałowym spotkaniu fazy play-off 3:0 (25:21, 25:23, 25:22), podopieczne trenera Stephane’a Antigi przyjechały do Łodzi w roli murowanych faworytek.

Początkowa faza pierwszego seta była jeszcze dość wyrównana i aż do remisowego stanu 5:5 obie ekipy zdobywały punkty naprzemiennie. Gospodynie wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (7:5), jednak rzeszowianki szybko odrobiły straty, a po dwóch atakach Magdaleny Jurczyk zostały liderkami (8:9). W kolejnych akcjach punkty zdobywały Jelena Blagojević i Weronika Centka i zrobiło się już 10:15. Łodzianki starały się dogonić rywalki, jednak kolejne punktowe serie, głównie w wykonaniu Ann Kalandadze i Blagojević przyniosły ekipie Developresu piłkę meczową. Set zakończył się błędem serwisowym gospodyń (19:25).

Drugi set przyniósł już totalną dominację rzeszowskich faworytek, wśród których regularnie punkty zdobywały Jurczyk, Kalandadze, Orvosova, Centka i Blagojević. Przyjezdne regularnie trzymały dystans, a od stanu 11:15 zdobyły aż dziewięć punktów z rzędu. Drugą piłkę setową wykorzystała atakiem Izabella Rapacz, a na tablicy widniał wynik 12:25.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym zawodniczki Grota Budowlanych Łódź skutecznie postawiły się faworytkom. Początkowo prowadziły co prawda przyjezdne, jednak nie odstępowały im gospodynie. Oba zespoły zmieniały się prowadzeniem. Kiedy było 18:17, trzy ataki skończyła Kalandadze, a Katarzyna Wenerska zaserwowała asa. Wydawało się, że rzeszowianki odskoczą i tym razem, tym bardziej że po punkcie zdobytym przez Blagojević (23:24) miały piłkę meczową. Po bloku Dominiki Sobolskiej w takiej samej sytuacji znalazły się łodzianki, jednak znów sytuację uratowała Blagojević. Ataki Aleksandry Kazały i Moniki Fedusio seta na przewagi wygrały zawodniczki Budowlanych (27:25).

Wygrana trzecia partia uskrzydliła gospodynie, które w czwartym secie kilkukrotnie prowadziły, prowadząc wyrównaną grę z siatkarkami Developresu. Od stanu 19:18 czterokrotnie zapunktowały jednak podopieczne trenera Antigi, a po błędach łodzianek było już 21:24. Sytuację starała się jeszcze ratować Kazała kończąc skutecznie dwie akcje, jednak ostatnie słowo należało do Blagojević, która kończąc mecz (23:25) wynikiem 1:3 zapewniła ekipie z Rzeszowa awans do finału siatkarskiej Tauron Ligi.

Developres zmierzy się w finale z wygranym w parze ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała. Pierwszy mecz o złoto już 3 maja.

Grot Budowlani Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (19:25, 12:25, 27:25, 23:25)

Składy: Budowlani: Polak 2, Lisiak 1, Durul 1, Kazała 16, Fedusio 19, Sobolska-Tarasova 10, Łysiak (libero) oraz: Pol 6, Łazowska, Kąkol 11, Gawlak, Kukulska 1. Trener: Maciej Biernat.

Developres: Blagojević 18, Centka 9, Wenerska 1, Orvosova 15, Kalandadze 20, Jurczyk 12, Szczygłowska (libero) oraz: Rapacz 4, Bińczycka, Szlagowska. Trener: Stephane Antiga.