Siatkarki Developresu Rzeszów z pewnym zwycięstwem w pierwszym meczu półfinału Tauron Ligi [ZDJĘCIA]

Autor:

Sport Rzeszowska ekipa, która przystępowała do dzisiejszej rywalizacji w roli faworytek, były bardzo skuteczne i wygrały pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off Tauron Ligi. Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały na własnym terenie zawodniczki Grot Budowlanych Łódź 3:0.

Już od początku spotkania podopieczne trenera Stephane'a Antigi prezentowały się na parkiecie lepiej od przyjezdnych. Pierwszy set nie był może ich totalną dominacją, jednak rzeszowianki bardzo mądrze kontrolowały przebieg rywalizacji. Od stanu 12:8 utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie , a w pewnym momencie miały nawet pięć punktów przewagi (przy stanie 19:14). W partii wygranej do 21 brylowała przede wszystkim Ann Kalandadze, która zdobyła dziewięć punktów.

W drugim secie ekipa Developresu Bella Dolina kontynuowała zdecydowaną przewagę, która przez większość czasu pozwalała jej utrzymywać kilkupunktową przewagę nad przyjezdnymi z Łodzi. Pod koniec tej partii siatkarki Grota Budowlanych wspięły się na wyżyny swoich możliwości i wykorzystując chwile rozluźnienia gospodyń, zbliżyły się do nich na jeden punkt. Kiedy było 24:23, "Rysice" przypieczętowały jednak wygranie seta dzięki Jelenie Blagojević, która później została zresztą wybrana MVP spotkania.

Trzeci set nie zmienił obrazu gry. Zawodniczki ze stolicy Podkarpacia poszły za ciosem i nie zamierzały wypuścić z rąk pewnego zwycięstwa. Grając rozsądnie i ambitnie nawet przy dłuższych wymianach nie pozwoliły rywalkom za bardzo zbliżyć się do siebie. To poskutkowało zwycięstwem w trzeciej partii 25:22. Może nie było to zwycięstwo nokautujące, ale można było odnieść wrażenie, że siatkarki Developresu miały cały mecz pod kontrolą. Po wygranej 3:0 rzeszowianki czeka rewanż w Łodzi, który odbędzie się we wtorek (25 kwietnia). Przypomnijmy, że walka o awans do finału Tauron Ligi toczy się do dwóch zwycięstw. Patrząc na przebieg piątkowej batalii, ekipa z Rzeszowa będzie w drugim spotkaniu zdecydowanym faworytem.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

SkładyDevelopres: Kalandadze 23, Orvosova 14, Centka 12, Blagojević 9, Jurczyk 6, Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka. Trener: Stephane Antiga.

Budowlani: Durul 15, Kazała 12, Fedusio 9, Sobolska 8, Lisiak 4, Polak, Łysiak (libero) oraz Pol 3, Łazowska 2, Kędziora. Trener: Maciej Biernat.

MVP: Jelena Blagojević.