Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały trzecie starcie o złoto Tauron Ligi z ŁKS-em Commercecon Łódź - Zdjęcie główne

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały trzecie starcie o złoto Tauron Ligi z ŁKS-em Commercecon Łódź | foto Bartosz Leja

Sport Drużyna Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały trzecie spotkanie o złoty medal Tauron Ligi z ŁKS-em Commercecon 3:1. To oznacza, że w bliżej zwycięstwa w całych rozgrywkach jest drużyna z Łodzi.

Pierwsze spotkanie rozgrywane 3 maja wygrały przyjezdne z Rzeszowa (1:3). Drugi mecz rozgrywany 7 maja w Hali Podpromie padł łupem łodzianek (2:3).

Początek pierwszego seta dzisiejszych zmagań zdecydowanie należał do ekipy ŁKS-u, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Prym wiodła Aleksandra Gryka, która skutecznie wykończyła cztery ataki. W środkowym momencie pierwszej partii, kiedy było już 15:9, trener Developresu, Stephane Antiga, poprosił o czas. To jednak nie poprawiło sytuacji, ponieważ gospodynie kontynuowały skuteczną grę aż do momentu 24:17. Dopiero wtedy przebudziły się Rysice, które tym razem mogły liczyć na Weronikę Szlagowską, która zmieniła w ataku Ann Kalandadze. Rzeszowianki zdobyły pięć punktów z rzędu, jednak mające duża przewagę łodzianki wykorzystały szóstą piłkę setową i wygrały 25:22.

Także w drugą odsłonę spotkania lepiej weszły podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, które przez większość czasu prowadziły. Pod koniec seta do głosu doszły jednak rzeszowianki, u których doświadczeniem wykazywała się Jelena Blagojević. Zawodniczkom z Podkarpacia pomagały także błędy gospodyń. Siatkarki Developresu miały nawet znakomitą okazję, aby wyrównać, ponieważ przy stanie 24:22 miały piłkę setową. Nie potrafiły jednak spuentować prowadzenia, co wykorzystały łodzianki. W grze na przewagi ataki psuły dotychczasowe zmienniczki – Szlagowska i Izabella Rapacz i to ŁKS cieszył się z wygranej (28:26).

W trzecim secie udany powrót na parkiet zanotowała zawodząca w poprzednich partiach Ann Kalandadze, która dobrze spisywała się zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku zmienionej wcześniej Gabrieli Orvosovej. Głównie dzięki ich skuteczności ekipa znad Wisłoka utrzymywała kilkupunktową przewagę i wygrała tego seta 25:22.

Po przywróceniu nadziei rzeszowianek, ta niestety szybko zgasła. Czwarty set był popisem siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, które były jeszcze bardziej skuteczne niż na początku spotkania. Świetnie spisywały się Valentina Diouf oraz Julita Piasecka, a cały zespół blokiem i atakiem wypracował nad rywalkami z Rzeszowa ogromną przewagę punktową. Świadczy o tym wynik 25:13.

Całe spotkanie padło łupem gospodyń, które w finałowej rozgrywce prowadzą 2:1. Zmagania toczą się do trzech wygranych meczów. Kolejny zostanie rozegrany w sobotę (13 maja) o godz. 17:30 w Rzeszowie. Będzie to ostatnia szansa na doprowadzenie przez ekipę Developresu do piątej potyczki.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13)

Składy: ŁKS Commercecon: Ratzke, Scuka, Witkowska, Diouf, Piasecka, Gryka, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk, Gajer, Drabek, Grajber-Nowakowska.

Developres: Wenerska, Blagojević, Jurczyk, Orvosova, Kalandadze, Centka, Szczygłowska (libero).