Reklama

Rzeszów na fotografiach z przełomu XIX i XX wieku i warsztaty „Fotografie w archiwach rodzinnych”. Trwają zapisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sk

Rzeszów na fotografiach z przełomu XIX i XX wieku i warsztaty „Fotografie w archiwach rodzinnych”. Trwają zapisy - Zdjęcie główne

Ulica 3 Maja w Rzeszowie | foto Sk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Z pewnością wielu z nas posiada w prywatnych archiwach fotografie ukazujące historię naszych rodzin i domostw. Warto jednak wiedzieć, jak zachować te zbiory dla przyszłych pokoleń.

Z ciekawą ofertą wychodzi naprzeciw Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, która zorganizuje otwarte szkolenia pod hasłem „Fotografie w archiwach rodzinnych”. Podczas spotkań, które odbędą się w dniach 16 i 30 maja, uczestnicy nabędą cenną i praktyczną wiedzę, którą przekażą pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie – Leszek Mierzwa i Ewa Molisak.

Warsztaty przeprowadzą specjaliści z Archiwum Państwowego w Rzeszowie. Będą poświęcone zagadnieniom z zakresu porządkowania, opisywania, zabezpieczania i digitalizacji fotografii. Uczestnicy nabędą wiedzę dotyczącą postępowania z fotografią w rodzinnych i domowych archiwach. Dowiedzą się jak obchodzić się z tymi materiałami i je porządkować i w jakich warunkach je przechowywać, aby zachować jej jak najdłużej i aby nie uległy zniszczeniu

- mówi nam Paulina Koń z Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Dodaje, że zapisy na szkolenia przyjmowane są wyłącznie w formie mailowej, pod adresem warsztaty.gfmr@gmail.com.

Warsztaty są edukacyjną częścią większego projektu o nazwie „Cyfrowa Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa”.

Głównym działaniem jest utworzenie strony internetowej ze zbiorami fotograficznymi i pocztówkami. W zbiorach galerii mamy choćby negatywy szklane polskiego fotografa Edwarda Janusza i jego rodziny i jest to nasz najcenniejszy zbiór. Mamy również zbiór pocztówek ukazujących Rzeszów z przełomu XIX i XX wieku, fotografie z drugiej połowy XIX wieku. W ramach tego projektu będziemy digitalizować te zbiory i udostępniać na stronie internetowej

- słyszmy.

Projekt realizowany przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa w ramach programu Kultura Cyfrowa, ogłoszonego został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami inicjatywy są Archiwum Państwowe w Rzeszowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy