Reklama

Wsparcie dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami z programu "Za życiem"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wsparcie dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami z programu "Za życiem" - Zdjęcie główne

Wsparcie dla rodzin dzieci z niepełnosprawności z programu "Za życiem" | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki przetargu na prowadzenie zajęć specjalistycznych pierwszej grupy w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Na dwie spośród czterech części postępowania wpłynęły oferty spełniające postawione przez zamawiającego warunki.

Program „Za życiem” jest inicjatywą rządową, uruchomioną w 2017 r., której idea opiera się na wsparciu we wczesnym okresie życia dzieci z niepełnosprawnością oraz zagrożonych niepełnosprawnością. W praktyce jest realizowany przez samorządy, które wskazują publiczną szkołę lub placówkę, pełniącą w danym powiecie funkcję tzw. wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego (OKRO). W przypadku Rzeszowa jest Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF przy ul. Ofiar Katynia 1 i to właśnie na jego zlecenie Ratusz ogłosił przetarg.

Poniżej przedstawiamy części zamówienia oraz informacje o złożonych ofertach:

  • część I: trening funkcji poznawczych Biofeedback (objęcie wsparciem 2 dzieci miesięcznie) – Jolanta Pazin, ul. Szwoleżerów 2/8, 35-216 Rzeszów
  • część II: terapia dźwiękiem (objęcie wsparciem 5 dzieci miesięcznie) – brak ofert
  • część III: trening funkcji wzrokowych (objęcie wsparciem 3 dzieci miesięcznie –Beata Ledwoń, ul. Czerwcowa, 35-303 Rzeszów
  • część IV: trening funkcji wzrokowych (objęcie wsparciem 1 dziecka miesięcznie) – brak ofert
 

Wskazane powyżej zadania będą polegać na zapewnieniu przez OKRO zakwalifikowanym dzieciom niepełnosprawnym dostępu do aktywnej pomocy, a ich rodzicom fachowej informacji dotyczącej ich dzieci oraz ich problemów rozwojowych. Działania te obejmą również fachową opiekę, wsparcie w procesach rehabilitacji i rewalidacji, a także pomoc w życiu codziennym – w formie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci oraz ich interdyscyplinarnego podejścia, umożliwiającego objęcie specjalistyczną opieką dzieci i ich rodzin.

Termin realizacji zadań potrwa od dnia podpisania umów z wykonawcami do 31 grudnia 2023 r., przy czym same zajęcia prowadzone będą do 15 grudnia z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej od 1 lipca do 31 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy