Reklama

Otyłość, brak ruchu i złe żywienie. Już wkrótce konferencja o współczesnych problemach dzieci i młodzieży

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Otyłość, brak ruchu i złe żywienie. Już wkrótce konferencja o współczesnych problemach dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

Otyłość, brak ruchu i złe żywienie. Już wkrótce konferencja o współczesnych problemach dzieci i młodzieży | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zdrowie, żywienie, a także rola sportu w naszym życiu – to główne tematy I Podkarpackiej Konferencji Naukowo-Szkoleniową dot. aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, która odbędzie się 26 kwietnia na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„Przedsięwzięcie ma na celu szerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości na ogólnie pojęte tematy związane z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Podczas konferencji poruszone zostaną problemy takie jak: zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży, wpływ stresu na organizm, czy otyłość. Konferencję kierujemy do władz samorządowych, nauczycieli, pracowników oświaty, pracowników służby zdrowia, dietetyków, rehabilitantów, pracowników uczelni wyższych i studentów, pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tą problematyką” – czytamy na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, która wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim jest organizatorem wydarzenia.

Mimo wielu akcji społecznych wydaje się, że profilaktyka wciąż nie jest na wystarczająco dobrym poziomie, dlatego jako dorośli nadal jemy niezdrowo i ruszamy się zbyt mało – co z kolei nie jest najlepszym wzorcem dla dzieci i młodzieży. Dlatego w programie konferencji znalazły się prelekcje m.in. o: żywieniu, zaburzeniach odżywiania, otyłości, aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie, a także programach aktywności ruchowej. Wśród prelegentów będą: dr Edyta Łuszczki z Instytutu Nauk o Zdrowiu UR, dr Renata Grzywacz, dr Piotr Matłosz, dr Jarosław Herbert i dr Marta Niewczas z Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej UR.

Na miejscu nie zabraknie naukowców i specjalistów w omawianych dziedzinach, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami. Dla najbardziej zainteresowanych problematyką zdrowia oraz żywienia dzieci i młodzieży będą też czekać stoiska edukacyjno-informacyjne. Wśród nich będą punkty pod hasłem: „Zrozum ciało” mgr Filipa Koca (opisujący przyczyny zaburzeń zdrowia w modelu biopsychospołecznym u dzieci), „Edukacja zdrowotna w praktyce” Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także „Ocena czynników chorób cywilizacyjnych (analiza składu ciała oraz ciśnienie krwi)” Studenckiego Koła Naukowego Antropometrii oraz Profilaktyki Otyłości i Chorób Niezakaźnych.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Sportu i Turystyki, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Aby w niej uczestniczyć, należy się zarejestrować do 21 kwietnia (decyduje kolejność zgłoszeń). Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy