Reklama

W Rzeszowie powstanie nowy wiadukt, który połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 19 maja w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę, dotyczącą projektu wiaduktu, który połączy ze sobą ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej.

Głównym celem nowego wiaduktu będzie przede wszystkim usprawnienie ruchu samochodowego poprzez połączenie rozdzielonych torami kolejowymi ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Ma to ścisły związek z rozwojem Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i zwiększeniem liczby kursów pociągów. Wykonawcą projektu będzie firma Mosty Katowice. Wartość inwestycji podkreślił prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek.

- To bardzo ważna dla miasta inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że tory będą coraz intensywniej wykorzystywane przez pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie mamy, w szeroko pojętym śródmieściu, tylko dwa tego typu bezkolizyjne połączenia - pierwsze to wiadukt Śląski, drugie to przejazd pod torami w ciągu al. Batalionów Chłopskich.

- stwierdził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie Andrzej Maciejko oznajmił, że początek połączenia zaplanowano w rejonie skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa nowego śladu ulicy Wyspiańskiego. Natomiast na wysokości skrzyżowania z ulicą Wita Stwosza nastąpi podjazd nowej drogi na wiadukt, który będzie przebiegał nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi.

Całkowity koszt projektu to okolice 2,5 mln zł. Oprócz wspomnianego połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej inwestycja będzie obejmowała również rozbudowę części ulicy Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ulicą Łokietka. Łącznie zostanie wybudowane i przebudowane około 1500 metrów dróg. Pełna dokumentacja ma być gotowa pod koniec 2023 roku.

 

W miejscu zaznaczonym na mapie ma przebiegać wiadukt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy