Reklama

Stawka za pobyt w Izbie Wytrzeźwień wzrosła. Lepiej się tam nie wybierać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Stawka za pobyt w Izbie Wytrzeźwień wzrosła. Lepiej się tam nie wybierać - Zdjęcie główne

Będzie drożej w izbie wytrzeźwień | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni poruszać będą temat izby wytrzeźwień działającej na terenie miasta. Jedno jest pewne - będzie drożej. Za pobyt w tym mało ekskluzywnym hotelu zapłacimy 393 złote. Obecnie jest to 50 zł mniej.

Podczas marcowej sesji rady zapadnie uchwała ustalająca koszty pobytu w izbie wytrzeźwień. W Rzeszowie miejsce to mieści się na ulicy Kochanowskiego 17. Do izby przyjmuje się osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócają spokój lub porządek publiczny albo dają inny powód do zgorszenia w miejscu publicznym. 

Poprzednia kwota za pobyt w izbie wynosiła 343 złote. Uchwalił ją prezydent miasta 29 marca 2022 roku. 

- Koszt rzeczywisty pobytu jednej osoby w Izbie Wytrzeźwień w Rzeszowie w 2022 roku wyniósł 498,50 zł. Na podstawie Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 27 stycznia 2023 r. w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce Policji, po waloryzacji maksymalna wysokość opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień wynosi 393,01 zł. W związku z powyższym proponuje się ustalenie opłaty za pobyt w wysokości 393 zł. 

- czytamy w opisie uchwały.

Osoba doprowadzona do izby wytrzeźwień lub placówki albo jednostki policji pozostaje tam aż do wytrzeźwienia, nie dłużej niż 24 godziny. Opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień jest opłatą o charakterze publiczno-prawnym i stanowi dochód budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Do każdego łóżka dołączane są powleczone koce i prześcieradło lub jednorazowa pościel i koszula nocna. Co jakiś czas sprawdza się stan trzeźwości „imprezowiczów”, izbę można opuścić jedynie wtedy, gdy pomiar wykaże 0,0. Izba wytrzeźwień nie należy do tanich "hoteli". 

Na izbę wytrzeźwień mogą również trafić nietrzeźwi kierowcy, ponieważ spowodowali zagrożenie życia i zdrowia innych osób. W całym kraju są 33 izby wytrzeźwień. Najwięcej na Śląsku - 9. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy