Reklama

W Rzeszowie działa Punkt Adopcji Roślin.W jaki sposób można przygarnąć roślinkę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Rzeszowie działa Punkt Adopcji Roślin.W jaki sposób można przygarnąć roślinkę? - Zdjęcie główne

Punkt Adopcji Roślin działa w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury już od dawna czuć wiosnę. W budynku istnieje Punkt Adopcji Roślin, można tam zaadoptować roślinkę, lub pozostawić do przygarnięcia przez inne osoby.

Punkt Adopcji Roślin wbrew pozorom nie jest nową inicjatywą, która powstała niedawno. Jest to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Rzeszowa a także okolic, którzy wyrazili chęć powstania takiego punktu, aby móc dzielić się zielenią. Cały projekt oparty jest oczywiście o idee less waste - nie wyrzucaj tylko oddaj. Cały mechanizm jest niezwykle prosty, jeśli posiadasz w swoim domu roślinkę, którą z jakichś względów nie możesz się już opiekować przynieś ją do RIK-u. Natomiast, jeśli w twojej przestrzeni brakuje zieleni daj mieszkającej tam roślince nowy dom. Poprzez taką inicjatywę, nowy dom znalazły setki roślin.

Rośliny można u nas zostawić lub adoptować i zabrać ze sobą do domu. Prosimy by były w doniczkach i dobrej kondycji. Mile widziana jest również informacja na temat rośliny, np. jej nazwa

- wyjaśnia Katarzyna Madera, koordynator projektu.

Nie wyrzucaj, oddaj

Akcja powstała, aby zapobiegać wyrzucaniu roślin. Punkty adopcji powstały z inicjatywy działań proekologicznych, oraz chęci dawania roślinom nowego domu. Punkty mają na celu poszerzać świadomość na temat ekologii i nurtu zero waste, ale także zwrócić uwagę na problem jakim jest uprzedmiotowianie roślin. Coraz częściej dochodzi do sytuacji że zaniedbane już rośliny zostają wyrzucone chociażby na śmietnik,a  na ich miejsce kupujemy całkiem nowe i tak zamyka się błędne koło.

W Polsce powstało już mnóstwo punktów adopcyjnych, a z roku na rok ich liczba tylko rośnie. Wiele z nich powstało z inicjatywy mieszkańców, którym zależy na promowaniu idei nie wyrzucaj - oddawaj. W Rzeszowie także powstał taki punkt, który prowadzony jest przez Rzeszowski Inkubator Kultury przy ulicy Jagiellońskiej 24.

Wprowadź do swojego wnętrza trochę życiodajnej zieleni. Rośliny doniczkowe wpływają pozytywnie na wymianę powietrza w naszych domach, a także są świetnym dopełnieniem wystroju każdego mieszkania. Inicjatywie przyświeca idea zero waste - nie wyrzucaj, oddaj!

- można przeczytać na stronie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Regulamin Punktu Adopcji Roślin

  1. Przyjmujemy rośliny doniczkowe, do przechowywania i sadzenia w pomieszczeniach.
  2. Każdy może pozostawić roślinę (jeśli będzie wolne miejsce) lub ją zabrać.
  3. Rośliny przyjmujemy w doniczkach.
  4. Rośliny muszą być w dobrej kondycji, nie mogą być chore czy zniszczone.
  5. Mile widziane informacje o oddawanej roślinie np. nazwa.
  6. Przed pozostawieniem rośliny w Rzeszowskim inkubatorze Kultury, należy skontaktować się z nami za pośrednictwem strony Facebook, mailowo: kontakt@inkubatorkultury.eu lub osobiście w siedzibie RIK ul. Jagiellońska 24
 

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy