Reklama

Spektakl "Iskry Niepodległej" będzie można obejrzeć w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Spektakl "Iskry Niepodległej" będzie można obejrzeć w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Multimedialna ciężarówka odwiedzi Rzeszów w dniach 8-10 marca | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszów znalazł się na liście miast trasy „Iskry Niepodległej”. Jest to mobilne widowisko o wybitnych Polkach i Polakach, którzy na zawsze zmienili świat. Spektakl będzie można bezpłatnie obejrzeć w dniach 8-10 marca.

„Iskry Niepodległej" to projekt stworzony przez biuro „Niepodległa”. Inauguracja spektaklu miała miejsce 27 lutego w Warszawie. Objazdowa trasa multimedialnej ciężarówki ruszyła w Polskę 2 marca bieżącego roku.

Trasa mobilnej ciężarówki w okolicach Rzeszowa 

Trasa rozpoczęła się od miasta Przemyśl. W niedzielę 5 marca spektakl dotarł do Łańcuta, gdzie będą stacjonować do wtorku 7 marca. W Rzeszowie będzie można zobaczyć ją od środy do piątku (8-10 marca) na parkingu przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Stacjonować będzie od strony ogrodów bernardyńskich. W dniach 8-9 marca spektakl będzie można obejrzeć od 10.00 do 18.00, zaś 10 marca od 10.00 do 16.00.

Jakie postacie zobaczymy podczas widowiska?

Podczas trwania widowiska ukazane będą sylwetki postaci z ostatnich 100 lat. Będą to między innymi Ludwik Hirszfeld, Irena Sandlerowa, Jan Szczepanik, Marek Kamiński, Jan Czochralski czy Wanda Rutkiewicz. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich osobowości była chęć zmiany świata.

Wychodząc od ojców niepodległości, w widowisko wpleciono także podróżników, sportowców i twórców kultury. Znaleźli się tam także wybitni działacze społeczni i naukowcy, którzy poprzez swoje odkrycia zmienili świat. Spektakl będzie wyświetlany w specjalnej naczepie.

Jak będzie wyglądał spektakl?

Narratorem opowieści o polskich dokonaniach jest cyfrowy byt, a część grafik stworzono z pomocą sztucznej inteligencji. Widowisku towarzyszy wybór kilku cennych eksponatów, pozyskanych m.in. z Kancelarii Prezydenta RP i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jednorazowo w naczepie może znajdować się 20 osób. Rekomendowany wiek zwiedzających to ukończone 10 lat. Wejście do naczepy będzie możliwe tylko po pozwoleniu wydanym przez animatora i obsługę „Iskry”.


Z uwagi na szczególny charakter i intensywność bodźców audiowizualnych pokazy mogą wywoływać negatywne skutki zdrowotne u osób chorych na epilepsję, choroby błędnika lub nadwrażliwość na dźwięki lub światło.

Osoby z powyższymi schorzeniami uczestniczą w pokazach na własne ryzyko

– informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy