Reklama

Przejazd kolejowy na ulicy Borowej w Rzeszowie w dalszym ciągu bez rogatek. Drugi przetarg unieważniony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Przejazd kolejowy na ulicy Borowej w Rzeszowie w dalszym ciągu bez rogatek. Drugi przetarg unieważniony - Zdjęcie główne

Drugi przetarg na rozbudowę skrzyżowania przy ulicy Warszawskiej unieważniony. Miasto szykuje się na kolejny | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W marcu ubiegłego roku podczas rozbudowy ulicy Warszawskiej zapowiadano o wyposażeniu przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w rogatki. Ratusz w dalszym ciągu napotyka problemy związane z wyborem firmy, która ma opracować projekt przebudowy skrzyżowania.

Rozbudowa ulicy Warszawskiej jest jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych, które rozpoczną się w tym roku w Rzeszowie. Dzięki niej ul. Warszawska, na całej długości, będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach

– mówił rok temu w marcu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Kolejne problemy dotyczące wyboru firmy

Miasto chcąc przebudować skrzyżowanie łączące ulicę Warszawską z ulicą Borową musi wybrać wykonawcę projektu. Jednak tutaj ratusz po raz kolejny napotyka problem. Drugi już przetarg w tej sprawie został unieważniony, tym razem z powodu zbyt wysokiej oferty zaproponowanej przez zewnętrzną fimę. Będzie kolejna próba poszukiwania wykonawcy inwestycji?

Unieważniono już drugi przetarg 

W marcu bieżącego roku ratusz poinformował o ogłoszeniu przetargu na wykonanie kompleksowego projektu przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej. W ramach przedsięwzięcia jedną z ważniejszych inwestycji jest przede wszystkim zamontowanie rogatek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w tamtej okolicy. Wykonanie rogatek jest ważne z uwagi na bezpieczeństwo kierujących pojazdami, ale także pieszych i pasażerów pociągów. Kilka lat tem na tym przejeździe kolejowym zdarzył się wypadek, w którym śmierć poniosły dwie osoby. 

Powodem unieważnienia pierwszego przetargu było, to, iż żadna firma nie wyraziła chęci wykonania zadania. Podczas drugiej próby do ratusza wpłynęła jedna oferta, lecz była ona zdecydowanie zbyt wysoka. 

W budżecie mieliśmy około 300 tys. zł, jedyna oferta była prawie dwa razy wyższa. Nie mogliśmy jej przyjąć z uwagi na tak dużą różnicę w kwotach. Dlatego przetarg został unieważniony. W najbliższym czasie ogłosimy kolejny przetarg, to dla nas ważna inwestycja przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa

- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Jak będą przebiegać prace remontowe?

Cała inwestycja ma objąć swoim zasięgiem około 540 metrów łącznej długości dróg, w tym rozbudowę dodatkowych pasów ruchu na skrzyżowaniu przy ulicy Warszawskiej. Rozbudowie ulegnie także odcinek drogi na ulicy Borowej. Ponadto częścią zadania będzie także wymiana istniejącej konstrukcji nawierzchni części ul. Borowej, rozbudowa przejazdu kolejowo-drogowego, montaż rogatek, budowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego.

Łączny czas, jaki wybrana przez miasto firma będzie miała na wykonanie inwestycji to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Prawdopodobnie zała inwestycja ma pochłonąć około 2,5 mln złotych. 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy