reklama
reklama

Tak sztuczna inteligencja zmieniłaby Rzeszów. Te obrazy was zaskoczą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AI

Tak sztuczna inteligencja zmieniłaby Rzeszów. Te obrazy was zaskoczą [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Sztuczna inteligencja zaprojektowała najważniejsze miejsca w Rzeszowie. Jak Wam się podoba? | foto AI

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSztuczna inteligencja jest już w naszym życiu coraz bardziej obecna. Poprosiliśmy ją o zdjęcia Rzeszowa, żeby zobaczyć, jaką ma koncepcję na stolicę Podkarpacia. Niektóre grafiki przypominają o stan rzeczywisty, a inne prezentują zupełnie inny obraz najważniejszych lokacji w mieście.
reklama

Sztuczna inteligencja (SI) ma potencjał, by znacząco przekształcić Rzeszów i sprawić, że stanie się bardziej nowoczesnym, ekologicznym i komfortowym miastem. Choć brzmi to bardzo tajemniczo, to narzędzie cały czas się rozwija i "uczy" naszej rzeczywistości.

AI już teraz wykorzystywane jest np. do analizowania danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i optymalizować działanie sygnalizacji świetlnej, co zmniejszy korki i poprawi płynność ruchu. Sztuczna inteligencja może także np. przetwarzać dane z czujników jakości powietrza w całym mieście i dostarczać informacje mieszkańcom w czasie rzeczywistym, np. za pośrednictwem aplikacji miejskiej.

Może także projektować i zmieniać rzeczywistość, czyniąc ją bardziej nowoczesną. 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie to monumentalna rzeźba znajdująca się w centrum miasta, stanowiąca jeden z jego najbardziej rozpoznawalnych symboli. Powstał w 1974 roku według projektu Mariana Koniecznego, znanego rzeźbiarza i profesora ASP. 

reklama

Sztuczna inteligencja wygenerowała zupełnie nową, odmienioną sylwetkę pomnika. Obraz przyszłości? 

Ulica 3 Maja - Paniaga

Ulica 3 Maja w Rzeszowie to jedna z najstarszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta. Znana również jako dawny deptak, łączy centrum miasta z rynkiem i stanowi popularne miejsce spacerów oraz wydarzeń kulturalnych. Znajdują się tu zabytkowe kamienice, kościół św. Krzyża oraz liczne kawiarnie i restauracje.

reklama

Ta koncepcja tylko w niewielkim stopniu przypomina obecną ulicę 3 Maja. Choć trzeba przyznać, na załączonym obrazku wygląda to pięknie.

Zamek Lubomirskich

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie to barokowy zamek wzniesiony w XVII wieku przez Mikołaja Spytka Ligęzę, a następnie rozbudowany przez ród Lubomirskich. Początkowo był to obronny dwór, który w miarę upływu lat przekształcono w zamek otoczony fortyfikacjami.

Budowla pełniła funkcje obronne, rezydencjalne, a także administracyjne. W XIX wieku, pod zaborem austriackim, zamek przekształcono w więzienie, które funkcjonowało aż do lat 80. XX wieku. Dziś zamek jest siedzibą sądów i stanowi cenny zabytek Rzeszowa, będący świadectwem wielowiekowej historii miasta i regionu.

reklama

Trzeba przyznać, że projekt w wykonaniu Chata GPT wygląda imponująco.

Ratusz

Ratusz w Rzeszowie to zabytkowy budynek zlokalizowany w centrum miasta, na Rynku. Jego historia sięga XVI wieku, kiedy powstał jako siedziba władz miejskich. Wielokrotnie przebudowywany, łączy w sobie elementy stylu gotyckiego, renesansowego i neogotyckiego.

Obecny wygląd ratusz zyskał w XIX wieku, kiedy nadano mu charakterystyczne wieżyczki i ozdobne fasady. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Rzeszowa.

reklama

Ogródki piwne znikają, a sam ratusz znalazł się bardziej w centrum, gdzie można ominąć go z dwóch stron. Bardzo ładna koncepcja Rynku w Rzeszowie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama