Reklama

Nowe miejsca parkingowe kiss&ride powstały na ul. Kochanowskiego w Rzeszowie. Czemu mają służyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Nowe miejsca parkingowe kiss&ride powstały na ul. Kochanowskiego w Rzeszowie. Czemu mają służyć? - Zdjęcie główne

Powstały w związku z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego | foto Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsca, które mają ułatwiać krótki postój powstały przy ulicy Kochanowskiego oraz na osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie. Obie lokalizacje znajdują się w bliskim sąsiedztwie rzeszowskiego dworca kolejowego. Ich powstanie ma ścisły związek z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Jak dotąd, w Rzeszowie powstały dwa miejsca postojowe z ideą kiss&ride ("całuj i jedź"). Zostały wyznaczone ze względu na trwającą budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dotychczasowy wygląd placu, który znajduje się przed dworcem ulegnie ogromnej zmianie, przed wejściem ma powstać między innymi podziemny parking, który pomieści ponad 100 samochodów. Kolejne miejaca powstają w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ulicy Lwowskiej. 

Podziemne przejście

Podziemny będzie połączony podziemnym przejściem z budynkiem dworca kolejowego, który także jest obecnie przebudowywany. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacji kosztuje ponad 74 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie br. 

Kiss&ride 

W związku z budową centrum komunikacyjnego wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym, od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride.Ideą nowopowstałych lokalizacji jest to, aby kierowcy mogli zatrzymać się na 3 minuty, wysadzić pasażerów lub ich zabrać bez tworzenia niepotrzebnych zatorów czy utrudnień w ruchu drogowym. 

Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać

– poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Dyskusja na temat doboru kolorów 

Po opublikowaniu w przestrzeni internetowej pierwszych informacji na temat miejsc postojowych kiss&ride wywiązała się pewna dyskusja. Chodzi mianowicie o dobór kolorów, jakimi zostały oznaczone. Jest to niebieski i żółty, wielu internautów sugeruje, iż mogą być to barwy nawiązujące do naszego bliskiego sąsiada. 

Żółty oznacza zazwyczaj tymczasowość. W zestawieniu z niebieskim chodzi o to, żeby nie parkować na tych miejscach. Oznakowanie jest standardowe dla tego typu infrastruktury, nie ma nic wspólnego z naszym sąsiadem

– tłumaczy Artur Gernand. 

Podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy, dla rodziców dowożących i odbierających dzieci, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy