reklama

Niebezpieczny manewr kierowcy Audi na autostradzie A4. Policja bada sprawę [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczny manewr kierowcy Audi na autostradzie A4. Policja bada sprawę [WIDEO] - Zdjęcie główne
Autor: Screen wideo/Bandyci drogowi/Youtube | Opis: Niebezpieczna sytuacja na A4

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościRzeszowska policja wszczęła czynności w sprawie skrajnie niebezpiecznego wyprzedzania na autostradzie A4.
reklama

Szybka reakcja rzeszowskich mundurowych na drogowy skandal pod Rzeszowem! Zaledwie wczoraj, 23 czerwca, na łamach naszego portalu opisywaliśmy mrożące krew w żyłach nagranie z profilu „Bandyci Drogowi”, na którym widać skrajną nieodpowiedzialność jednego z kierowców na autostradzie A4. Sprawa wywołała gigantyczne oburzenie. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oficjalnie zainteresowała się sprawą i natychmiast podjęła stosowne kroki. Funkcjonariusze szczegółowo analizują materiał wideo i badają sprawę pod kątem rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, robiąc wszystko, aby jak najszybciej namierzyć kierowcę.

reklama
Rozwiń

Niebezpieczne zachowanie

 Przypomnijmy, jak wyglądały te chwile grozy, które bardziej przypominały hollywoodzki film akcji niż rzeczywistość na polskiej drodze. Lewym pasem autostrady jechał prawidłowo oznakowany samochód nauki jazdy, którego kierowca właśnie wykonywał manewr wyprzedzania.

W tym samym kierunku, z zawrotną prędkością, gnało białe Audi. Siedzący za kółkiem kierowca  całkowicie zignorował jadącą przed nim „elkę” - zamiast zwolnić i poczekać na bezpieczny moment, zdecydował się na totalne szaleństwo. Ominął auto nauki jazdy z lewej strony, wjeżdżając z impetem na pas zieleni rozdzielający jezdnie. 

Spojrzałem na kursantkę, czy patrzy w lusterko przy zmianie pasa – i wtedy w lewym lusterku zobaczyłem tego świra. W ostatniej chwili złapałem za kierownicę i ściągnąłem auto. Dziewczyna aż rozpłakała mi się w samochodzie, a jej mama chce tę sprawę zgłosić

- czytamy na profilu "Bandyci drogowi".

Reakcja kierowcy z Audi

Jak można zauważyć, sprawa zyskała kolejny, niezwykle zaskakujący zwrot akcji. Na facebookowym profilu „Bandyci Drogowi” opublikowany został wpis autorstwa rzekomego kierowcy białego Audi, który stał za tym skrajnie niebezpiecznym manewrem.

 Sprawą interesuje się policja

W związku z zaistniałą sytuacją zwróciliśmy się z pytaniami do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowa rzeszowskiej komendy, poinformowała nas, że zapis wideo dokumentujący to zdarzenie został już przekazany do Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Funkcjonariusze z tego wydziału zajmą się teraz dokładną analizą filmu oraz będą wyjaśniać szczegółowy przebieg całego incydentu. Policjanci zweryfikują wszystkie okoliczności towarzyszące temu manewrowi i ocenią, czy na drodze doszło do rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. W przypadku potwierdzenia takich uchybień, młody mężczyzna kierujący Audi musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, zarówno o charakterze finansowym, jak i skierowaniem sprawy na drogę sądową.

NAGRANIE WIDEO

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo