Reklama

Miasto ma pomysł na Dolinę Wisłoka. 32 hektary przeznaczone na park ze ścieżkami rowerowymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Miasto ma pomysł na Dolinę Wisłoka. 32 hektary przeznaczone na park ze ścieżkami rowerowymi - Zdjęcie główne

Prezydent Konrad Fijołek chce zabezpieczyć ten teren przed zabudową i wykupieniem go przez deweloperów. | foto Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolina Wisłoka to obszar, na którym powstanie park dla mieszkańców wyposażony w ścieżki pieszo-rowerowe oraz urządzenia do sportu i rekreacji. Teren do zagospodarowania to ponad 32 hektary z dużym parkingiem przy nowoczesnym parku.

Dolina Wisłoka w Rzeszowie to temat z najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 25 kwietnia we wtorek. Plan obejmuje obszar o powierzchni ok. 32,3 ha, położony pomiędzy rzeką Wisłok, ul. Lubelską, ul. ks. Józefa Stafieja i Mostem Załęskim. Lewy brzeg Wisłoka ma być przeznaczony pod rekreację. 

Plan na zagospodarowanie tego terenu ma być przedyskutowany podczas sesji RM. Znajduje się w nim teren przeznaczony na sporty rekreacyjne, plac zabaw, parking oraz rozległą ścieżkę pieszo-rowerową. Na terenie mają pojawić się wiaty rowerowe, stojaki oraz przystanki serwisowe. 

Plan przewiduje w tym miejscu także zieleń naturalną, rozciągniętą od ulicy Trembeckiego do ul. Stafieja. Urządzona zieleń może być wzbogacona o budowle hydrotechniczne, kładki, stopnie wodne, nabrzeża, mola, pomosty i przystanie.

Prezydent Konrad Fijołek chce zabezpieczyć ten teren przed zabudową i wykupieniem go przez deweloperów. Pod zieleń urządzoną ma być przeznaczone 23 hektary. Do 21 marca można było składać uwagi do planu. Projekt planu z rozpatrzonymi uwagami trafił do Rady Miasta, która będzie głosowała nad jego uchwaleniem 25 kwietnia. 

Rzeszowianie zgodnie twierdzą, że tereny na Wisłokiem są ich ulubionym miejscem wypoczynku. Dlatego też strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie sukcesywnie rozbudowywana. Jednym z nowych elementów, które zostaną wykonane, będzie rozbudowa sieci ścieżek na lewym brzegu rzeki. 18 kwietnia została podpisana umowa z jedną z rzeszowskich firm. Obejmuje ona dokumentację projektową budowy nowych ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Będzie ona biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym. Ścieżka ma mieć kilometr długości i cztery metry szerokości. Będzie dedykowana zarówno pieszym jak i rowerzystom. Projekt będzie gotowy w ciągu pięciu miesięcy. Koszt dokumentacji to 150 tys. zł. 

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. Jednym z nowych elementów, które zostaną wykonane będzie rozbudowa sieci ścieżek na lewym brzegu rzeki
– zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy