Reklama

Park na Zalesiu zyskuje całkiem nowe oblicze. Dodano nowe alejki, wiele drzew i wyposażono plac zabaw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa

Park na Zalesiu zyskuje całkiem nowe oblicze. Dodano nowe alejki, wiele drzew i wyposażono plac zabaw - Zdjęcie główne

Park obecnie przechodzi rewitalizację | foto Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Rzeszowski użyczył miastu teren parku znajdujący się na osiedlu Zalesie. Zewnętrzna firma przygotowała projekt i prace ruszyły. Remont trwa od 2022 roku i park rośnie w oczach. Obecnie modernizacja parku przy ulicy Wieniawskiego zmierza ku końcowi. Odbiór inwestycji już w najbliższym czasie.

Całkowity remont parku o powierzchni prawie 3 hektarów rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku. Park całkowicie zmienił swój wygląd, wzbogacił się o nowe nasadzenia, alejki spacerowe czy plac zabaw.


Zakres prac, które zostały i jeszcze będą wykonane w obrębie parku zaplanował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. W parku posadzono nowe drzewa takie jak lipy, klony, jesiony a także krzewy: kaliny koralowe czy forsycje.


Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego wpisuje się w politykę, którą chcę prowadzić w mieście. Zgodnie z nią w Rzeszowie będzie przybywać terenów zielonych. W ubiegłym roku wykonane zostały nowe parki kieszonkowe w rejonie ulic Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej, posadzonych zostało setki drzew i krzewów. W tym roku w planach mamy jeszcze więcej zielonych działań. Wśród nich, oprócz rewitalizacji parku na os. Zalesie, znalazły się m.in. parki kieszonkowe w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej, kolejne prace przy tworzeniu parku w rejonie szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny i wiele innych zadań

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Park na Zalesiu miejscem do spacerów

W parku oprócz mnóstwa zieleni powstały także aleje spacerowe, które wiodą przez całą powierzchnię parku. Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach miasta, tamtejszy plac zabaw został wyposażony w nowe elementy. Ponadto wyremontowane zostało także ogrodzenie, stosując się do wytycznych konserwatora zabytków oraz wzdłuż alejek postawiono 15 latarni. 

Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac

- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta.

Początkowo zakładano, że rewitalizacja parku pochłonie około milion złotych, teraz wiemy, że będzie to ponad 1,3 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy