Reklama

Więcej ścieżek dla pieszych i rowerzystów nad Wisłokiem w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

Więcej ścieżek dla pieszych i rowerzystów nad Wisłokiem w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Nad Wisłokiem powstaną nowe ścieżki rowerowe i ścieżki dla pieszych | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad Wisłokiem pojawią się nowe odcinki ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Nowa trasa będzie rozpoczynała się przy moście Lwowskim i biegła w kierunku północnym. Miasto ciągle inwestuje w infrastrukturę nad Wisłokiem ze względu na coraz większe zainteresowanie mieszkańców tymi terenami.

Rzeszowianie zgodnie twierdzą, że tereny na Wisłokiem są ich ulubionym miejscem wypoczynku. Dlatego też strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie sukcesywnie rozbudowywana. Jednym z nowych elementów, które zostaną wykonane będzie rozbudowa sieci ścieżek na lewym brzegu rzeki.

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. Jednym z nowych elementów, które zostaną wykonane będzie rozbudowa sieci ścieżek na lewym brzegu rzeki

– zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Umowa została już podpisana 

W wtorek (18 kwietnia) została podpisana umowa z jedną z rzeszowskich firm. Obejmuje ona dokumentacje projektową budowy nowych ścieżek ścieżek dla pieszych i roweżystów. Będzie ona biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym. Ścieżka ma mieć kilometr długości i cztery metry szerokości. Będzie dedykowana zarówno pieszym jak i rowerzystom. Projekt będzie gotowy w ciągu pięciu miesięcy. Koszt dokumentacji to 150 tys. zł. 

Na projekt firma będzie miała pięć miesięcy 

Projekt będzie gotowy w ciągu pięciu miesięcy. Koszt dokumentacji to 150 tys. zł

– poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W grudniu otwarto nową ścieżkę biegową 

Nowy odcinek wydłużył pętlę biegową o 650 metrów. Cała inwestycja kosztowała ponad milion złotych, ale bardzo ucieszyła nie tylko rzeszowskich fanów biegania.

Ścieżka biegowa jest kolejną inwestycją, która w tym roku została wykonana przez miasto nad Wisłokiem. Jesienią zakończyła się budowa pumptracka, który powstał na terenach sąsiadujących ze stadionem miejskim. Pumptrack to  zespół trzech torów przeznaczonych dla miłośników jazdy przede wszystkim na rowerze i koszt realizacji zadania to ponad 1,3 mln zł.

- mówił w grudniu prezydent Konrad Fijołek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy