Reklama

Duże zmiany i inwestycje w nowej części osiedla Projektant w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Lewandowska

Duże zmiany i inwestycje w nowej części osiedla Projektant w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Duże zmiany i inwestycje w nowej części osiedla Projektant w Rzeszowie. | foto Anna Lewandowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (28 marca), w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej “Projektant” z mieszkańcami rzeszowskiego osiedla. Poza standardowymi kwestiami, dotyczącymi danych statystycznych, kondycji finansowej spółdzielni czy widma nadciągających, nieuniknionych podwyżek, przedstawiono również koncepcję zagospodarowania i urozmaicenia najnowszego obszaru osiedla, położonego na południe od ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie.

W odniesieniu do zadania “H” (zespół dziewięciu budynków położonych przy ul. Czudeckiej w Rzeszowie) spółdzielnia ma zamiar postawić wiatę rowerową pomiędzy blokami (ul. Czudecka 8 i 10) oraz uzupełnić nasadzenia. Planowane jest również zbudowanie dziesięciu nowych miejsc parkingowych wzdłuż budynku mieszkalnego przy ul. Czudeckiej 14. Natomiast w przypadku zadań “I” oraz “J” (bloki położone na południe od ul. Dynowskiej, a wzdłuż ul. Wołyńskiej) otoczenie mają uzupełnić:

  • place zabaw
  • siłownia polowa
  • wiata na rowery
  • tablice ogłoszeniowe
  • pojemniki na śmieci
  • znaki drogowe.
Wszystkie prace mają się zakończyć do końca października.

W czasie spotkania poruszona została także kwestia ciągu komunikacyjnego między ul. Czudecką a Wołyńską. Aktualnie ta pierwsza kończy się ślepo, w związku z czym mieszkańcy mają utrudniony dostęp do lokali usługowych umieszczonych w budynkach wzniesionych przez dewelopera Apklan (Wołyńska 8 i 10).

Zbudowanie takiego połączenia skróciłoby drogę o kilkaset metrów, jednakże wymagałoby to zgody nie tylko lokatorów tych bloków, ale i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. Niestety, sprawa, choć zgłoszona przedstawicielom “Projektanta” jeszcze w ubiegłym roku, utknęła w martwym punkcie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy