Spotkanie Apklan Resovii Rzeszów z Chrobrym Głogów na remis. Sytuacji nie brakowało [ZDJĘCIA]

Autor:

Sport Po pięciobramkowym zwycięstwie ze Skrą Częstochowa w poprzedniej kolejce Fortuna 1 Ligi, piłkarze Apklan Resovii mieli z pewnością spore apetyty przed meczem z Chrobrym Głogów. Spotkanie w Rzeszowie zakończyło się jednak podziałem punktów.

Pierwsze minuty należały jednak do gości, za sprawą strzału Sebastiana Stebleckiego, który uderzył w poprzeczkę bramki Pawła Łakoty. Chwilę później rozkręcili się także gospodarze, którzy coraz częściej zagrażali ekipie trenera Marka Gołębiewskiego. Przyniosło to skutek w 20. minucie spotkania, kiedy po podaniu Rafała Mikulca piłka najpierw odbiła się od Bartłomieja Eizencharta, a następnie do Macieja Górskiego, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

Prowadzenie drużyny trenera Mirosława Hajdo nie trwało jednak długo. Już w 23. minucie strzał głową z bliskiej odległości oddał Albert Zarówny. Pierwsze uderzenie piłkarza Chrobrego Głogów obronił golkiper gości, jednak dobitki główką Patryka Muchy już nie zdołał wyłapać. Następne minuty pierwszej połowy przyniosły kolejne dogodne sytuacje z obu stron, jednak najpierw rajd Mateusza Ozimka zablokował Ruben Hoogenhout, a następnie Łukasz Seweryn poi dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował piłkę na poprzeczkę.

Nerwowo zrobiło się na początku drugiej części spotkania, kiedy to bramkę Resovii szturmowali zawodnicy z Głogowa. W pewnym momencie sędzia Grzegorz Kawałko musiał skorzystać z pomocy VAR-u, jednak po długim zastanowieniu nie dopatrzył się przewinienia resoviaków w ich polu karnym i nie podyktował jedenastki. Warto wspomnieć, że jeszcze w pierwszej połowie arbiter komunikował się z VAR-em po zagraniu piłki ręką jednego z obrońców Chrobrego, jednak również nie dopatrzył się tam przekroczenia przepisów.

Należy przyznać, że cały mecz był dość wyrównany i przebiegał w bardzo energicznym tempie. Obie drużyny atakowały naprzemiennie, jednak w wielu sytuacjach brakowało dokładności albo przy kluczowym podaniu, albo już podczas strzałów. Spotkanie drużyn ze środkowej części tabeli Fortuna 1 Ligi zakończyło się wynikiem 1:1.

Apklan Resovia - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Górski (20’), 1:1 Mucha (23’).

Składy: Resovia: Łakota - Adamski, Hoogenhout (żółta kartka), Komor, Seweryn - Wasiluk, Mróz, Eizenchart (72’ Vieira), Mikulec (88’ Antonik), Lehaire (82’ Kanach) - Górski (72’ Sylvestr). Trener: Mirosław Hajdo.

Chrobry: Węglarz - Kuzdra, Zarówny, Mandrysz - S. Górski, Mucha, Kolenc, Ozimek (79’ Wolsztyński) - Machaj (79’ Bogusz), Jóźwiak (63’ J. Górski), Steblecki Trener: Marek Gołębiewski.