Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1. Liga. Bezbramkowy remis i bezbarwna gra w meczu Apklan Resovii Rzeszów z Puszczą Niepołomice - Zdjęcie główne

Fortuna 1. Liga. Bezbramkowy remis i bezbarwna gra w meczu Apklan Resovii Rzeszów z Puszczą Niepołomice | foto Bartosz Leja

SportPiłkarze Apklan Resovii Rzeszów bezbramkowo zremisowali z Puszczą Niepołomice w meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi. W całym spotkaniu czystych bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo.

Gospodarze z Niepołomic byli faworytem spotkania, ponieważ w pierwszoligowej tabeli plasują się zdecydowanie wyżej od piłkarzy z Rzeszowa. Trzeba jednak przyznać, że pierwsza połowa spotkania mocno rozczarowała nie tylko miejscowych kibiców, ale też fanów przyjezdnych. Przez pierwsze kilkanaście minut żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować solidnej akcji, którą zagroziłaby rywalom. Przewagę w środku pola stopniowo zaczęli uzyskiwać zawodnicy Puszczy, jednak nie wynikało z tego nic konkretnego. Zarówno u podopiecznych trenera Mirosława Hajdo, jak i u piłkarzy prowadzonych przez Tomasza Tułacza raziła niedokładność. Dwukrotnie celne strzały oddawali Resoviacy, jednak nie stanowiły one problemu dla Kewina Komara.

Szkoleniowiec gospodarzy widząc sytuację już w przerwie dokonał dwóch zmian, jednak nawet to nie zmieniło od razu obrazu gry. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych mało wnoszących i często nerwowych zagrań. Dopiero w 54. minucie spotkania zakotłowało się pod bramką Resovii, w której tym razem stał Branislav Pindroch. Słowak wypuścił piłkę po obronieniu strzału Jakuba Serafina, jednak z bezpańskiej futbolówki nie skorzystał żaden z zawodników Puszczy. W 63. minucie po jedynym rzucie rożnym gospodarzy w całym spotkaniu, bliski szczęścia był Kamil Zapolnik, jednak na tablicy wciąż widniał wynik 0:0. Przewaga niepołomiczan była widoczna, jednak nie przynosiło to efektu w postaci zmiany rezultatu.

Sytuacja nie uległa zmianie aż do końca spotkania i obie drużyny zakończyły je jednopunktową zdobyczą. Aktualnie Puszcza Niepołomice zajmuje w tabeli pierwszej ligi piątą pozycję, a Apklan Resovia Rzeszów jest jedenasta, mając zaledwie cztery punkty więcej niż pierwszy zespół ze strefy spadkowej.

Puszcza Niepołomice - Apklan Resovia 0:0

Składy:

Puszcza: Komar – Yakuba, Wojcinowicz, Stępień (85’ Koj), Pięczek (60’ Stec), Thiakane, Serafin, Klisiewicz (46’ Zapolnik), Sołowiej, Kramarz (46’ Frelek ż), Kidric ż (60’ Tomalski). Trener: Tomasz Tułacz.

Resovia: Pindroch - Adamski, Chuchro, Hoogenhout, Mikulec - Wasiluk, Kanach, Mróz (65’ Lehaire), Eizenchart ż (75’ Vieira), Antonik - Górski ż (75’ Sylvestr). Trener: Mirosław Hajdo.

Sędzia: Łukasz Szczech.