Reklama

Trwają zgłoszenia do Gry Miejskiej z Europe Direct Rzeszów. Czas sprawdzić wiedzę rzeszowian o Unii Europejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Trwają zgłoszenia do Gry Miejskiej z Europe Direct Rzeszów. Czas sprawdzić wiedzę rzeszowian o Unii Europejskiej - Zdjęcie główne

Trwają zgłoszenia do Gry Miejskiej z Europe Direct Rzeszów. Czas sprawdzić wiedzę rzeszowian o Unii Europejskiej | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już 13 maja w stolicy województwa podkarpackiego odbędzie się Gra Miejska, której uczestnicy będą podążać szlakiem wiedzy o Unii Europejskiej. Wydarzenie będzie towarzyszyć 19. rocznicy członkostwa Polski w UE oraz obchodzonemu wcześniej Dniu Europy.

Przedsięwzięcie organizowane przez EUROPE DIRECT Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania jest wspierane przez Urząd Miasta Rzeszowa oraz Stowarzyszenie ARTCITY. Co najmniej piętnastoletni uczestnicy gry w maksymalnie trzyosobowych grupach (przewidziany jest udział 15 grup), wezmą udział w rozlokowanych w kilku miejscach Rzeszowa rozgrywkach sprawdzających ich wiedzę.

Start zmagań będzie miał miejsce 13 maja (w sobotę) o godzinie 10:00 w siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów mieszczącej się w WSiIZ (ul. Sucharskiego 2). Następnym punktem będzie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej przy ul. Kreczmera 4. Finałowym przystankiem gry będą Rzeszowskie Piwnice na rynku.

Zadaniem każdej z drużyn będzie pokonanie trasy z punktu startowego, przez punkt kontrolny, aż do mety. Na każdym z przystanków gracze będą odpowiadać na pytania lub wykonywać zadania z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej i członkostwa Polski w UE, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania przez Rzeszów środków unijnych. Zwycięży drużyna, która w całym składzie najszybciej dotrze do mety i otrzyma najwyższą liczbę punktów. W przypadku remisu, wygrywa ekipa, która jako pierwsza zamelduje się w punkcie końcowym.

Każdy uczestnik gry otrzyma pamiątkowe upominki, a zwycięska drużyna otrzyma zaproszenie na wycieczkę do Brukseli i do Parlamentu Europejskiego wraz ze wspomnianą Europoseł. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy