Reklama

Przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie powstanie miasteczko ruchu drogowego. Kiedy planowane jest otwarcie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie powstanie miasteczko ruchu drogowego. Kiedy planowane jest otwarcie? - Zdjęcie główne

Miasteczko ruchu drogowego przy ul. Sondeja | foto Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie powstanie miasteczko ruchu drogowego. Obiekt ten przygotuje dzieci i młodzież do odpowiednich zachowań w miejskich realiach drogowych.

Pomysłodawcami utworzenia takiego miejsca są pracownicy SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. To właśnie nauczyciele wyszli z inicjatywą zagospodarowania asfaltowego placu, który znajduje się przy placówce. Dzięki temu stare miejsce wymagające remontu zyska nowe życie, z korzyścią dla uczniów.

Bardzo nam się przyda, uczniowie będą mogli tutaj poznać zasady poruszania się po drogach i zdawać egzaminy na kartę rowerową. Do tej pory przeprowadzaliśmy je wyznaczając trasę przejazdu pachołkami i rysując tor przy pomocy kredy

- podkreśla dyrektor SP nr 10, Albert Murjas.

Miasteczko ruchu drogowego przybierze kształt litery „L”. Będzie wyposażone w znaki drogowe, a także oznakowanie poziome. Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, oferty od wykonawców powinny spłynąć do 12 czerwca. Jeżeli przetarg pójdzie zgodnie z planem, obiekt powstanie do 25 sierpnia. Tym samym uczniowie będą mogli z niego korzystać już od roku szkolnego 2023/2024. Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze Skarbu Państwa, a konkretnie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Warto wspomnieć, że w Rzeszowie istnieje już jedno ogólnodostępne miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane przy ul. ks. Józefa Sondeja. Obiekt usytuowany w sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji składa się z asfaltowych alejek o szerokości trzech metrów, rond, skrzyżowań, sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Miasteczko jest czynne bezpłatnie, codziennie w godzinach od 6:30 do 22:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy