reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie zmierzyli się z egzaminem z matematyki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Trwa bardzo ważny czas dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Wczoraj pisali oni egzamin z języka polskiego, a dzisiaj zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Jak wyglądał egzamin w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie?
reklama

Tuż przed wejściem do sal egzaminacyjnych uczniowie wylosowali miejsca, w których rozpoczną zmagania z matematycznymi zadaniami. Punktualnie o godzinie 9:00 rano rozpoczął się trwający 100 minut egzamin, który w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest nieco przedłużony. W ramach testu oraz zadań otwartych uczniowie byli sprawdzani z wiedzy z zakresu podstawy programowej kształcenia ogólnego. Mogli w tym czasie korzystać jedynie z długopisu z czarnym atramentem, linijki, a także własnej wiedzy. Jednocześnie musieli pamiętać o zakazie wnoszenia i używania urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Dzięki uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie, Grażyny Lachcik, zajrzeliśmy za kulisy egzaminacyjnych realiów. Ilu uczniów przystąpiło do egzaminu z matematyki w tej placówce? I jak w tym roku wyglądają składy komisji egzaminacyjnych?

Sytuacja wygląda różnie w każdym dniu ze względu na zwolnienia z egzaminów dla uczniów, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych realizowanych przez Kuratorium Oświaty. Dzisiaj do egzaminu z matematyki przystąpiło 125 uczniów z pięciu klas. Mamy dziesięć zespołów nadzorujących. W tym dwie duże komisje składające się z pięciu osób oraz osiem zespołów dwuosobowych. W skład każdego zespołu wchodzi jedna osoba, która nie jest pracownikiem naszej szkoły

- mówi nam wicedyrektor placówki Andrzej Fabiński, który pełni jednocześnie funkcję zastępcy przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego.

Nieodzownym elementem egzaminów jest często także stres. Wszak wyniki zdecydują później o szansach w procesie rekrutacji do dalszego etapu edukacji. Czy nauczyciele otrzymywali takie sygnały docierające od uczniów SP nr 18?

Elementy stresu zawsze są, ale staramy się ich do tego przygotować. W młodszych klasach też rozmawiamy z uczniami na temat tego, jak radzić sobie ze stresem. Uczniowie mają już plany i uczestniczą w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na godzinach wychowawczych również dyskutujemy z nimi o tych sprawach. Uczniowie klas siódmych i ósmych mają też przedmiot o nazwie Doradztwo zawodowe

- słyszmy od wicedyrektora.

Od kilku lat coraz częściej pojawiają się też informacje o potencjalnych przeciekach treści egzaminów. Czy wraz z rozwojem internetu to poważny problem dla szkół?

To są informacje, które trudno zweryfikować i nie mają one dla nas większego znaczenia. Tym bardziej, że trzymamy się procedur i przepisów. Wszystko jest jasne i ustalone. Ponadto od lat nauczyciele i dyrektorzy są szkoleni w tym temacie

- zapewnia nasz rozmówca.

Wyniki egzaminów ósmoklasiści poznają już 3 lipca, a 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎rozstrzygnięciach.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama