Reklama

Modernizacja stadionu Grunwaldu Budziwój, nowy parking przy Husarskiej i plac zabaw na Baranówce - ruszają inwestycje w ramach RBO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Modernizacja stadionu Grunwaldu Budziwój, nowy parking przy Husarskiej i plac zabaw na Baranówce - ruszają inwestycje w ramach RBO - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje, które wygrały w głosowaniu Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, niedługo zaczną być realizowane. Konkretnie na przełomie lata i jesieni. Jedną z kluczowych inwestycji będzie kontynuacja budowy parkingu przy ulicach Husarskiej i Kosynierów, a także modernizacja stadionu Grunwaldu Budziwój.

W ramach RBO 2023 do rozdysponowania na inwestycje i projekty zgłoszone przez mieszkańców było 9 mln zł. Rzeszowianie oddali ponad 74 tysiące głosów, wybierając 36 projektów, które w tym roku będą realizowane. Pierwsze inwestycje już są po przetargach. Ratusz przekazał, o które projekty chodzi. 

Parking przy ulicach Husarskiej i Kosynierów

Projekt budowy nowych miejsc postojowych, zgłoszony przez mieszkańców osiedla 1000-lecia do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, zdobył 1146 głosów. Inwestycja ma być gotowa za kilka miesięcy, najpewniej na jesień. Kontynuacja budowy parkingu przy ulicach Husarskiej i Kosynierów. Nowych 18 miejsc postojowych będzie gotowe na przełomie lata i jesieni tego roku.

Mieszkańcy tego osiedla zostali pozbawieni darmowych miejsc postojowych wskutek wprowadzenia zakaz skrętu w ul. Skargi od ul. Kosynierów i zwiększenie tam strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy bloków nr 1, 2 i 5 przy Skargi, zostali pozbawieni ok. 10 miejsc, które do tej pory były przez nich użytkowane. Teraz sytuacja dzięki RBO zmieni się i mieszkańcy doczekają się nowych miejsc postojowych. 

Stadion Grunwaldu Budziwój

Trwa już także przetarg na poprawę infrastruktury stadionu Grunwald Budziwój. Obiekt ma zyskać piłkochwyty o długości 104,40 m. Firma na wykonanie tego zadania będzie miała 120 dni. Projekt w ramach RBO otrzymał 2345 głosów.

Grunwald Budziwój gra aktualnie w Klasie A w grupie Rzeszów I. Po 22 kolejkach zespół zajmuje 10 miejsce w tabeli. 

Mini park rodzinny przy ul. Dębickiej

Nowy park na Przybyszówce ma kosztować około 300 tysięcy zł. Umowa została już podpisana. Mieszkańcy zagłosowali na ten projekt ilością ponad 850 głosów. W mini parku posadzone zostaną drzewa, krzewy, róże, trawy ozdobne i łąka kwietna.

– Na terenie parku pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń zostanie doświetlona lampami solarnymi, powstaną także alejki spacerowe. Park będzie gotowy na przełomie lipca i sierpnia.

- przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Budowa placu zabaw na os. Baranówka oraz budowa strefy wypoczynku i rekreacji na os. Króla Augusta 

Projekt w głosowaniu RBO zdobył 1777 głosów. Nowy plac będzie się składał z dużych, wielofunkcyjnych urządzeń zabawowych, m.in. z wysokiej na sześć metrów wieży ze zjeżdżalnią i tyrolki. 

Po przetargu jest już także zadanie na os. Króla Augusta – budowa strefy wypoczynku i rekreacji. Projekt zdobył 672 głosy.

- Na działkach przy ul. Sportowej powstaną m.in. nowe rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, zasadzone zostaną m.in. róże w wielu odmianach kolorystycznych i drzewa. Wybudowane zostaną ścieżki, które będą połączone z osiedlowymi drogami.

- informuje Artur Gernard.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy