Reklama

Na Baranówce będzie rozbudowany plac zabaw. Rzeszów inwestuje w infrastrukturę dla najmłodszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Profil Facebook/ Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Na Baranówce będzie rozbudowany plac zabaw. Rzeszów inwestuje w infrastrukturę dla najmłodszych - Zdjęcie główne

Wybrano wykonawcę rozbudowy placu zabaw na osiedlu Baranówka w Rzeszowie | foto Profil Facebook/ Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O rozbudowę dość skromnego placu zabaw, który znajduje się w rejonie górki saneczkowej na osiedlu Baranówka wnioskowali sami mieszkańcy. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz wybrał już wykonawcę inwestycji.

Ratusz zdecydował kto będzie wykonawcą inwestycji przy ulicy Starzyńskiego w Rzeszowie. Jej zadaniem będzie rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka w rejonie górki saneczkowej. Podczas spotkania dotyczącego rozplanowania Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego to zadanie uzyskało 1777 głosów w ostatniej edycji. 

Przetarg ogłoszono już w lutym

Przetarg na inwestycję został ogłoszony przez ratusz już w lutym bieżącego roku. Na to zadanie z budżetu miasta przeznaczono 400 tysięcy złotych. Do postępowania zgłosiło się aż 10 firm, z czego 9 z nich wyceniło wartość przedsięwzięcia na niższą, niż zakładał budżet. Najwyższa zaproponowana oferta opiewała na 430 tysięcy złotych a najniższa na około 160 tysięcy złotych. 

Plac zabaw w rejonie górki saneczkowej przy ul. Starzyńskiego zostanie rozbudowany. O taką inwestycję wnioskowali mieszkańcy osiedla Baranówka. Zamontujemy tam trzy nowe, duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe. Będą to:wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią,zjazd linowy,fabryka piasku.Ponadto strefa streetworkout zostanie wyposażona w nowe drabinki. To zadanie chcemy wykonać do końca sierpnia tego roku

- napisał na swoim profilu Facebook prezydent Konrad Fijołek. 

Niedawno przetarg doczekał się rozstrzygnięcia

Komisja konkursowa niedawno rozstrzygnęła przetarg. Odrzuciła ona aż 6 ofert z 10 zaproponowanych. W puli pozostały 4 oferty, które zostały poddane ostatecznej ocenie przez komisję konkursową. Po długim namyśle wybrano propozycję firmy Artur Kopeć ARKO z Dzikowca. Firma wyceniła realizację zadania na 366 tysięcy złotych.

Rodzice zadowoleni z rozbudowy 

Na osiedlu mieszka dużo dzieciaków, plac zabaw jest podstawą każdego osiedla czy nawet bloku. Ten przy Starzyńskiego nie jest zły, ale jego największą wadą do tej pory była jego mała powierzchnia. Tych urządzeń dla dzieci było naprawdę mało. Mam nadzieje, że teraz się to zmieni i w okresie letnim będzie można zabrać dzieciaki na naprawdę fajny i dostosowany pod nich pla zabaw

- mówi pani Małgorzata, mieszkanka osiedla Baranówka.

Plac zabaw zyska nowe urządzenia zabawowe

Ta inwestycja wzbodaci plac zabaw przy ulicy Starzyńskiego o nowe, duże i wielofunkcyjne urządzenia do zabaw. Będą to wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią, tyrolka oraz fabryka piasku. Ponadto strefa streetworkout zostanie wyposażona w nowe drabinki. 

Firma ARKO ma na wykonanie tego zadania ma czas do końca sierpnia tego roku.

Rzeszów inwestuje w przestrzeń dla najmłodszych

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka, nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym przez miasto w kontekście tworzenia lub ulepszania przestrzeni dla najmłodszych mieszkańców. Przy ulicy Myśliwskiej ostatnio padła decyzja o tym, że powstanie całkiem nowy plac zabaw. Wykonawca inwestycji także został już wyłoniony przez komisję konkursową. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy