Reklama

Studenci UR nauczą cię jak ratować życie! Bezpłatne szkolenie już 15 kwietnia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Studenci UR nauczą cię jak ratować życie! Bezpłatne szkolenie już 15 kwietnia! - Zdjęcie główne

Bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy na UR | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy z nas ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia człowieka nie możemy pozostać obojętni! Masz okazję BEZPŁATNIE dowiedzieć się jak w takiej chwili postępować. Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UR przy współpracy z Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego i odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 9:00 w kampusie UR na Rejtana.

Boimy się, czy nie umiemy?
Jedną z najczęstszych przyczyn nieudzielania pierwszej pomocy jest strach. Boimy się, że zrobimy osobie poszkodowanej krzywdę, że mamy niewystarczającą wiedzę i kiepskie umiejętności, panikujemy i nie chcemy się „czymś” zarazić. Ratowanie ludzi i udzielanie im pierwszej pomocy to nie przywilej, a obowiązek każdego z nas! Biorąc udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, masz szansę poćwiczyć na fantomie i nabyć trwałych umiejętności praktycznych. To tak jak z jazdą na rowerze. Można nie jeździć przez kilkanaście lat, ale nigdy tego nie zapomnimy. Właśnie dlatego, tak bardzo ważne są kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, w których może uczestniczyć każdy z nas, a w czasie ich trwania przećwiczyć teorię w praktyce, w celu utrwalenia wiedzy.

Na szkoleniu organizowanym przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego dowiesz się m.in.:

  • Jak ocenić stan poszkodowanego?
  • Jak i kiedy zastosować pozycję boczną bezpieczną?
  • Jak postępować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia?
  • Jak i kiedy użyć AED (defibrylator)?
  • Jak zachować się w przypadku zakrztuszenia lub zadławienia?
  • Jak postępować w najczęstszych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu człowieka?
 

Pamiętaj! Tylko ćwiczenia w czasie kursów pierwszej pomocy dadzą Ci odpowiednie umiejętności do niesienia pomocy innym, dlatego nie zwlekaj i zapisz się już dziś na BEZPŁATNE szkolenie!

Link do zapisów: znajdziesz tutaj

Warto również pamiętać o odpowiedzialności prawnej, art. 162 KK mówi dość jasno: za nieudzielenie pomocy możemy być pozbawieni wolności do lat 3.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy