To jest już 32 SIM formalnie zawiązany w Polsce. SIM Ziemi Podkarpackiej jest bardzo przyszłościowym ze względu na to, że Rzeszów bardzo potrzebuje nowych mieszkań
- powiedział Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości. To właśnie ten podmiot wraz z miastem Rzeszów oraz Nową Dębą, został udziałem w nowo zawiązanej spółce.
O nowej inicjatywie ze sporymi nadziejami wypowiedział się prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który widzi w planowanej inwestycji szansę dla osób chcących zamieszkać w stolicy Podkarpacia na stałe.
Budownictwo w ramach SIM daje szansę tej części ludzi, która z Rzeszowem chce związać swoją przyszłość a która w obecnych realiach rynkowych nie może skorzystać z dostępnej na rynku oferty mieszkaniowej. W pierwszym etapie w naszym mieście powstanie 400 mieszkań. Będą one budowane przy ul. Wołyńskiej, na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Te tereny przygotowujemy do inwestowania – lada moment rozstrzygniemy przetarg na wybór firmy, która będzie realizować na tym terenie połączenie drogowe. Są także plany budowy w pobliżu tego terenu infrastruktury usługowej, wypoczynkowej
- poinformował włodarz miasta nad Wisłokiem.
Sporą szansę w nowym przedsięwzięciu widzi także burmistrz Nowej Dęby, Wiesław Ordon.
Powołanie spółki, której celem budowa mieszkań czynszowych, jest bardzo ważnym wydarzeniem dla samorządu. Do tej pory samorząd nie realizował takich zadań. Owszem powstawały budynku wielorodzinne, ale budowane przez deweloperów, na sprzedaż. Natomiast jest zapotrzebowanie właśnie na takie czynszowe mieszkania. Na terenie Nowej Dęby jest tworzony pułk artylerii. To trzy tysiące żołnierzy, którzy muszą gdzieś mieszkać. Część z nich do nas będzie dojeżdżać ale wiele osób poszukuje mieszkań
- powiedział.
Według informacji Urzędu Miasta w Rzeszowie, na Osiedlu Franciszka Kotuli pod zabudowę mieszkaniową oraz usługową przeznaczona zostanie powierzchnia rzędu 7,36 ha. Pierwszy etap inwestycji zakłada zbudowanie 400 mieszkań na terenie 4 hektarów. Bloki mają posiadać do 7 kondygnacji, a 10 procent lokali parterowych ma być przeznaczone na inicjatywy usługowe.
Fakt wsparcia budowy mieszkań Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej ze strony Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, a także bezzwrotnego grantu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego stworzy możliwość konkurencji cenowej dla lokali stawianych przez deweloperów i tym samym nabycia mieszkań w lepszych cenach dla przyszłych najemców.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.