Reklama

Cztery osoby zatrzymane za poważne przestępstwa podatkowe przez rzeszowską policję. Łączna wartość wyłudzeń poraża

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Cztery osoby zatrzymane za poważne przestępstwa podatkowe przez rzeszowską policję. Łączna wartość wyłudzeń poraża - Zdjęcie główne

Cztery osoby zatrzymane za poważne przestępstwa podatkowe przez rzeszowską policję. Łączna wartość wyłudzeń poraża | foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Funkcjonariusze rzeszowskiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej zatrzymali cztery osoby z terenu województwa wielkopolskiego. Odpowiedzą one za przestępstwa podatkowe i przestępstwa związane z wyłudzeniem środków europejskich. Wartość wyłudzeń wyniosła ponad 2,2 miliona złotych.

Działania są efektem śledztwa policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Na jego skutek zatrzymani zostali dwaj 47-letni mężczyźni oraz kobiet w wieku 39 i 35 lat.

Jak informuje policja, podejrzani prowadząc jednoosobowe działalności gospodarcze oraz spółki prawa handlowego, w latach 2018-2020 wyłudzili na szkodę Skarbu Państwa zwrotek podatku VAT oraz środki Unii Europejskiej posługując się m.in. fikcyjnymi fakturami. Ich łączna wartość wyniosła 2 209 000 złotych. Fałszywa dokumentacja umożliwiła im także pozyskiwanie unijnych dofinansowań z urzędów marszałkowskich w województwach: podkarpackim, śląskim oraz kujawsko-pomorskim.

W miniony czwartek osoby te zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszały zarzuty wyłudzenia mienia znacznej wartości oraz popełnienia przestępstw podatkowych i na szkodę Unii Europejskiej

- informuje rzeszowska policja.

Troje podejrzanych otrzymało od prokuratora dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Jeden z mężczyzn na wniosek prokuratury i po decyzji Sądu Rejonowego w Przemyślu spędzi w areszcie póki co trzy miesiące – w ramach środka zapobiegawczego. Już teraz na poczet kar i obowiązku naprawienia szkód, zabezpieczone zostało mienie podejrzanych o łącznej wartości 13 milionów 297 tysięcy złotych. W tym znajdują się nieruchomości, udziały w spółkach, a także pojazdy.

Policja zaznacza, że w związku z rozwojowym charakterem sprawy, możliwe są dalsze zatrzymania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy