Reklama

W Walentynki na Rynku zatańczą przeciwko przemocy. Międzynarodowa kampania w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Patrycja Teklak

W Walentynki na Rynku zatańczą przeciwko przemocy. Międzynarodowa kampania w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Rzeszów kolejny raz weźmie udział w międzynarodowej kampanii "Nazywam się Miliard | foto Patrycja Teklak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszów kolejny raz weźmie udział w międzynarodowej kampanii "Nazywam się Miliard". Jest to światowa kampania na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Swój sprzeciw będzie można wyrazić, tańcząc 14 lutego na płycie rzeszowskiego Rynku o godzinie 14:00.

Kobiety spotkają się razem 14 lutego na rzeszowskim Rynku, by tańcem wyrazić swój bunt, wolność i solidarność z kobietami, które doświadczają przemocy i dyskryminacji na całym świecie. Nazywam się Miliard to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowana w 2011 przez Eve Ensler. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc, kobiety mają „rządzić” swoim ciałem.

W Polsce kampania odbywa się od 2013 roku. Akcję zapoczątkowała, po fali gwałtów w USA, amerykańska dramatopisarka i aktywistka ruchów feministycznych - Eve Ensler. 

Rzeszów w tym roku również dołączy do akcji. Organizatorami wydarzenia są: Rzeszowska Rada Kobiet, Rzeszowska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Seniora, Akademia 50+.

- Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię. Mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa kolejny raz zatańczą przeciwko przemocy. Akcja odbywa się 14 lutego - w Walentynki, aby w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt oraz protestować przeciwko temu zjawisku. 

- informuje Joanna Lasko, organizator wydarzenia. 

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 14 lutego o godz. 14.00 na rzeszowskim Rynku. Uczestnicy zatańczą układ choreograficzny do piosenki "Break the Chain", która powstała specjalnie na potrzebę wydarzenia przez producentkę Tenę Clark. Hasło tegorocznej akcji to: "Tylko tak oznacza zgodę. Przemoc jest przestępstwem, a nie sprawą prywatną"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy