Reklama

W rzeszowskich szkołach i przedszkolach zamontowane zostaną klimatyzatory. Miasto szuka wykonawcy inwestycji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W rzeszowskich szkołach i przedszkolach zamontowane zostaną klimatyzatory. Miasto szuka wykonawcy inwestycji - Zdjęcie główne

Ogłoszono przetarg na montaż klimatyzatorów w 64 rzeszowskich placówkach oświatowych | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto postanowiło, że w 64 budynkach rzeszowskich szkół oraz przedszkoli zostaną zamontowane nowe klimatyzatory. Niedawno ogłoszono przetarg na zaprojektowanie inwestycji i realizacje prac przy instalacji urządzeń.

Montaż klimatyzatorów w budynkach oświatowych zostanie zrealizowany w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Ten projekt uzyskał największe poparcie podczas głosowania

Projekt, który zakładał modernizacje ponad 60 rzeszowskich przedszkoli i świetlic znajdujących się w szkołach podstawowych zdobył podczas głosowania największe poparcie. Wyposażenie placówek w kliamtyzatory za konieczne uznało większość mieszkańców podczas ustalania inwestycji zrealizowanych w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pozytywnie zagłosowało ponad 12 tysięcy rzeszowian. Na ten cel z budżetu Rzeszowa ma zostać przeznaczone 2 mln zł. Montaż klimatyzatorów ma poprawić warunki do nauki dla dzieci i młodzieży.

Celem jest podniesienie bezpieczeństwa

Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa przebywających w placówkach dzieci, gdyż wiemy, że temperatura oraz wilgotność powietrza jest niezmiernie ważna dla ludzi zdrowych i bardzo ważna na dla astmatyków, a wśród dzieci są te, które chorują na astmę wczesnodziecięcą. Pragniemy, by dzieci mogły przebywać 10 godzin poza domem w dogodnym dla nich środowisku

- brzmiał opis projektu zgłoszonego do głosowania w ramach RBO w zeszłym roku.

Miasto ogłosiło przetarg

Niedawno ratusz ogłosił przetarg na przygotowanie projektu oraz jego realizację. W skład prac ma wchodzić projekt, przygotowanie pod instalację, montaż urządzeń oraz drobne prace remontowe, które związane są z montażem. System klimatyzacji swoim zasięgiem ma obejmować łącznie 297 pomieszczeń użytkowych. Będą to sale pełniące funkcje sal dydaktycznych oraz świetlic szkolnych.

W okresie letnim dzieci znaczną część swojego dnia przebywają w szkołach czy przedszkolach. Podcza dużych upałów nauka czy praca w nieklimatyzowanych, dusznych pomieszczeniach stwarza duże zagrożenie dla zdrowia a nawet życia osób tam przebywających. Uważam, że realizacja tego projektu jest niezwykle potrzebna

- mówi pani Anastazja z Rzeszowa.

 Miasto czeka na oferty w przetargu do 21 kwietnia. Firma, która wygra postępowanie będzie miała 6 miesięcy na realizację zadania. Wstępny kosztorys został wyceniony na 2 000 000,00 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy