Reklama

Utrudnienia na DK19. Remont odcinka Zarzecze – Babica

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Utrudnienia na DK19. Remont odcinka Zarzecze – Babica - Zdjęcie główne

Remont odcinka Zarzecze – Babica | foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 10 października 2022 r. rozpoczęły się remonty nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. Prace potrwają do 15 listopada 2022 r. Roboty prowadzone będą na odcinku Zarzecze – Babica, od skrzyżowania z droga powiatową 1405R Zarzecze – Tyczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1411R Babica - Lubenia (od km 207+300 do km 209+100).

Prace polegać będą na remoncie nawierzchni, poboczy i chodników i obejmą swoim zakresem wymianę warstw nawierzchni, remont poboczy i odnowienie oznakowania poziomego.

Szczegółowy zakres prac obejmie lokalne frezowanie nierówności nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-bitumiczną, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – asfaltowej (SMA), a także lokalną naprawę uszkodzeń konstrukcji nawierzchni – likwidacja przełomów. Naprawione i uzupełnione zostaną pobocza, naprawiona zostanie nawierzchnia z kostki na zatoce autobusowej i peronie zatoki, wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome.

W pierwszej kolejności wykonywane będzie wzmocnienie podbudowy na odcinkach przełomowych, a następnie układana będzie nawierzchnia, co planowane jest po 15 października br. Uzależnione jest to jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych.

Remont konieczny jest z uwagi na bardzo dużą degradację nawierzchni. W związku z prowadzonymi robotami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na remontowanym odcinku DK19. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Wykonawcą prac jest firma Leszek Kochanowicz Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna i spółka COLAS Polska. Koszt robót to ok. 2,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy