Reklama

W piątek strajk kierowców MPK. Nie ma porozumienia z władzami miasta. Autobusy nie wyjadą na ulice

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W piątek strajk kierowców MPK. Nie ma porozumienia z władzami miasta. Autobusy nie wyjadą na ulice - Zdjęcie główne

Autobusy nie wyjadą na ulice 14 października. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli strajk 14 października nie przyniesie porozumienia z miastem, MPK przeprowadzi kolejny, także jednodniowy. Zaplanowany jest trzy dni później, czyli w poniedziałek, 17 października. Rozmowy, które odbyły się w czwartek, 6 października, nie przyniosły rezultatów. Rozmowy ostatniej szansy, bo z przedstawicielami związku MPK spotkał się prezydent Konrad Fijołek. I do porozumienia nie doszło.

Związki zawodowe domagają się podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników MPK. Ich zdaniem z powodu szalejącej inflacji zarobki są niewystarczające. - Jeśli to nie przyniesie skutków w postaci realizacji naszych postulatów, to przeprowadzimy kolejny strajk całodzienny (jednodniowy) w poniedziałek, 17 października. - poinformowali związkowcy.

Spotkałem się dzisiaj po raz trzeci z przedstawicielami związków zawodowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Po raz kolejny przedstawiłem trudną sytuację ekonomiczną miasta oraz dziewięć działań jakie wprowadziłem, aby poprawić sytuację w MPK. Wśród nich znalazły się m.in. dofinansowanie przez miasto w kwocie 6,5 miliona złotych oraz podarowanie spółce 20 miejskich autobusów aby poprawić jej sytuację finansową. Poza wcześniej proponowanymi podwyżkami, które nie zyskały akceptacji,  zaproponowałem dodatkowe, jednorazowe 500 tysięcy złotych do podziału wśród  pracowników. Teraz pozostaje nam tylko czekanie dobrą wolę związkowców i racjonalne podejście do tematu.

- skomentował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

"Wszystko w rękach pracowników"

14 października przypada Dzień Komisji Edukacji. Wtedy też wolne od szkoły mają uczniowie i nauczyciele, co niejako zminimalizuje skutki strajku, by jak najmniej osób było poszkodowanych. Związkowcy przystąpili do rozmów ostatniej szansy z żądaniem podniesienia ich pensji o 500 zł netto. Prezydent tłumaczy, że jest pod ścianą i miasto więcej zaproponować nie może, bo dużo więcej w tym roku zapłaci za prąd czy paliwo. Wysokość stawki określa umowa wykonawcza z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas czwartkowych rozmów, została również przegłosowana podwyżka cen biletów autobusowych do 5 zł.

 

Czy będzie kolejny strajk? Wszystko w rękach pracowników, takimi słowami operował prezes MPK. Jeśli ten z 14 października nie przyniesie rezultatów, następny odbędzie się trzy dni później.

Piątkowy strajk będziemy dla państwa relacjonować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy