Reklama

Nie denerwuj policjantki na imprezie. Ta zaczęła legitymować swoich znajomych i zadzwoniła po wsparcie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie denerwuj policjantki na imprezie. Ta zaczęła legitymować swoich znajomych i zadzwoniła po wsparcie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W domówce na terenie Rzeszowa brała udział policjantka z Kolbuszowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ta postanowiła wylegitymować wszystkich uczestników imprezy. Ci myśleli, że to żart. Wtedy kobieta zadzwoniła po wsparcie do mundurowych z Kolbuszowej.

Policjantka służy w policji od niedawna. Została przyjęta do służby w czerwcu 2022 roku. Kilka dni temu po pracy zabawiała się na zakrapianej imprezie ze znajomymi w Rzeszowie. Nad ranem towarzystwo przeniosło się do mieszkania jednej z koleżanek kolbuszowskiej funkcjonariuszki.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta zaczęła legitymować swoich znajomych, spisując ich dane. Wszystko zaczęło się od tego, że ta zwróciła im uwagę, aby byli ciszej, gdyż zakłócają ciszę nocną. Towarzystwo natomiast nie przejmowało się upomnieniami policjantki, myśląc, że żartuje. Wtedy kobieta poprosiła o wsparcie patrol policji.

Policjantka była w takim stanie upojenia alkoholowego, że nie wiedziała nawet w jakim mieście się znajduje. Zadzwoniła bowiem po patrol do komendy w... Kolbuszowej, mimo że znajdowała się w całkiem innym mieście, kilkadziesiąt kilometrów od miasta nad Nilem.

- Nietrzeźwa policjantka, znajdująca się w czasie wolnym od służby, w niedzielę około 5.30, poinformowała dyżurnego, że znajduje się na jednej z kolbuszowskich ulic i prosi o wsparcie patrolu

- poinformowała w rozmowie z Korso kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Policjanci ustalili, że kobieta przebywa w jednym z mieszkań w Rzeszowie, a nie w Kolbuszowej, dlatego o całej sytuacji został poinformowany dyżury z komendy miejskiej w Rzeszowie. - Z interwencji została sporządzona notatka, której kopię przesłano do naszej jednostki - dodała rzecznik.

Kiedy dojechał na miejsce patrol, funkcjonariusze wyczuli od kobiety alkohol. Wówczas została przebadana alkomatem, a następnie odwieziona do domu.

- W komendzie powiatowej w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę tutejszej jednostki, w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem przez nią interwencji

- dodała Skubisz-Tęcza.

Co teraz stanie się z nadgorliwą policjantką? Czy zostanie zwolniona ze służby? Niewykluczone. Na finał trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Aktualnie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

- W KPP w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w trybie art. 134i ust. 4 ustawy o Policji, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zgłoszenia pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Niezależnie od powyższego prowadzone są także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 66§1 kodeksu wykroczeń

- podsumowała przedstawicielka kolbuszowskiej policji.

Art 134 ustawy o Policji mówi o zleceniu przeprowadzenia czynności wyjaśniających, jeśli zachodzą wątpliwości co do popełnienia przewinienia dyscyplinarnego. Wykroczenie natomiast (art 66 kw) mówi o bezprawnym wszczęciu alarmu lub blokowaniu telefonicznego numeru alarmowego i podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy