reklama
reklama

Szpital przy ul. Szopena w Rzeszowie zamyka punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Gdzie jeszcze działają takie punkty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Szpital przy ul. Szopena w Rzeszowie zamyka punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Gdzie jeszcze działają takie punkty? - Zdjęcie główne

Zmiany w USK w Rzeszowie | foto Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJuż 29 lutego punkt udzielania świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie zostanie na stałe zamknięty. Jak taką decyzję argumentuje kierownictwo szpitala? I gdzie w stolicy Podkarpacia mogą się udać pacjenci potrzebujący pilnej pomocy lekarskiej?
reklama

Do tej pory pacjenci mogli skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej także w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Polega ona na pomocy medycznej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i jest udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia każdym pacjent może udać się do dowolnego takiego punktu, niezależnie od miejsca zamieszkania. Z takiej pomocy możemy skorzystać wtedy, który nie mamy objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia, ale jednocześnie gdy domowe sposoby leczenia lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły poprawy zdrowia. Ponadto w takich punktach zostanie nam udzielona pomoc, kiedy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodzi kolejnego dnia może znacząco niekorzystnie wpłynąć na nasz stan zdrowia.

reklama

Taki punkt będzie działał w szpitalu przy ul. Fryderyka Szopena w Rzeszowie jedynie do 29 lutego. Jak podkreślają władze szpitala, zakończenie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej to decyzja poparta konkretnymi argumentami.

reklama

Naszym priorytetem jest leczenie pacjentów onkologicznych

- tłumaczy dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie.

W szpitalu całodobowy dyżur pełni Izba Przyjęć. Priorytetowo przyjmowani są tu pacjenci w trybie planowym. Również świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są tu w trybie pilnym, pacjentom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Pozostałe osoby chcące uzyskać pomoc, kierowane są do najbliższych punktów Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

- dodaje rzecznik szpitala, Andrzej Sroka.

Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonują 32 takie punkty i mimo, że pierwszy raz od wielu lat nastąpi w tym zakresie zmiana, to ich liczba nie ulegnie zmianie.

Od 18 marca planowane jest otwarcie punktu w Szpitalu MSWiA przy ulicy Krakowskiej 16

reklama

- informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poza tym punktem, z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej możecie skorzystać także m.in. w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na ul. Lwowskiej, Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II na ul. Rycerskiej i Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na ul. Witolda, a także w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej, Zespole Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Sokołowie Małopolskim oraz Centrum Medycznym w Łańcucie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama