Reklama

S19 Rzeszów – Lublin. Wszystkie MOP-y otwarte. Kiedy stacje paliw?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

S19 Rzeszów – Lublin. Wszystkie MOP-y otwarte. Kiedy stacje paliw? - Zdjęcie główne

S19 Rzeszów – Lublin. Wszystkie MOP-y otwarte | foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na trasie S19 z Rzeszowa do Lublina otwarto już wszystkie MOP-y. Na dwóch z nich rozpoczęto projektowanie stacji paliw. Kiedy skorzystają z tego kierowcy?

Droga ekspresowa S19 z Rzeszowa do Lublina to część międzynarodowej trasy Via Carpatia. Przy odcinku o długości około 130 kilometrów powstało dziesięć par MOP-ów. Wszystkie z nich są już do dyspozycji kierowców.

Jednak w podróż trasą S19 z Rzeszowa do Lublina należy wybrać się z zapasem paliwa, ponieważ na całej długości nie ma jeszcze stacji benzynowej. Aktualnie, aby zatankować paliwo kierowcy zmuszeni są do zjazdu na najbliższym węźle i poszukania stacji benzynowej np. w Sokołowie Małopolskim, Nisku, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Niedrzwicy Dużej czy Wilkołazie.

Wiemy już, że stacje paliw powstaną na MOP-ach Obroki Wschód i Zachód. W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z dwoma dzierżawcami. Te stacje mają zostać udostępnione do sierpnia 2024 roku.

W przypadku MOP-ów Janów Lubelski Wschód i Zachód (woj. lubelskie) oraz Jeżowe i Podgórze (woj. podkarpackie), które udostępniliśmy podróżnym w funkcji podstawowej wraz z oddaniem trasy głównej do użytku, będziemy powtarzać przetargi na dzierżawę. Dla MOP-ów na wysokości Janowa Lubelskiego takie przetargi ogłosiliśmy już trzykrotnie nie otrzymując ofert. W przypadku MOP-ów Jeżowe i Podgórze dwukrotnie nie wpłynęły oferty. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne postępowania

- informuje GDDKiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy