Reklama

Rolniku, sprawdź czy możesz uzyskać pomoc finansową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Rolniku, sprawdź czy możesz uzyskać pomoc finansową - Zdjęcie główne

Rolnicy uzyskają wsparcie finansowe | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolnicy, którzy w 2021 roku ponieśli straty w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, mogą ubiegać się o pomoc finansową. W tym tekście dowiesz się, gdzie i do kiedy trzeba składać odpowiednie wnioski.

Zjawiska atmosferyczne to niekiedy zmora wielu rolników. W 2021 roku sporo upraw zostało zniszczonych z tego powodu. Rolnicy, którzy złożą odpowiednie wnioski, mogą ubiegać się o pomoc finansową. Gdzie należy się udać? Wnioski o wsparcie należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od 16 do 30 czerwca 2022 roku. 

Z pomocy może skorzystać każdy rolnik, który w minionym roku poniósł straty w uprawach w wyniku następujących zjawisk:

gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny, które zostały oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę oraz spowodowały na danej powierzchni upraw rolnych utratę co najmniej 20 procent plonu.

suszy, której skutki zostały oszacowane za pośrednictwem aplikacji publicznej i spowodowały utratę co najmniej 5 procent plonu.

Stawki udzielane rolnikom są zróżnicowane w zależności od stopnia zaistniałych szkód. Wnioski przyjmowane będą w poszczególnych biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, uwzględniając miejsce zamieszkania rolnika. Formularze wniosków oraz instrukcja ich uzupełnienia będą dostępne na stronie internetowej ARiMR. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy