Remis Resovii z Ruchem. Ciężki mecz zakończony zdobytym punktem

Autor: | Zdjęcie: Jakub Boroń

Remis Resovii z Ruchem. Ciężki mecz zakończony zdobytym punktem - Zdjęcie główne

Resovia - Ruch 1:1 | foto Jakub Boroń

WiadomościResovia Rzeszów zremisowała 1:1 w sobotnim meczu z Ruchem Chorzów. Dla podopiecznych Mirosława Hajdy było to bardzo wymagające spotkanie, bo od 66. minuty musieli bronić wyniku w osłabieniu.

Jak padły bramki?

9' - Resovia rozgrywała piłkę na własnej połowie. Futbolówka w pewnym momencie znalazła się pod nogami Bartosza Kwietnia, który popisał się doskonałym kilkudziesięciometrowym podaniem prostopadłym. W rezultacie Pedro Vieira znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu Chorzów. Rozpędzony Portugalczyk minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki.

66' - Daniel Morys dopuścił się przewinienia w polu karnym i sędzia po analizie VAR wskazał na jedenastkę. Ponadto 21-letni obrońca Resovii obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł Daniel Szczepan, który zmylił Pindrocha, uderzając w drugi róg bramki.

Sytuacja w tabeli

Koniec końców dla Resovii Rzeszów był to ważny punkt, który przynajmniej na moment pozwolił opuścić strefę spadkową. Obecnie "Reska" plasuje się na 15. pozycji w ligowej tabeli. Natomiast dla Ruchu to spotkanie trzeba rozpatrywać w kategorii drobnej wpadki, bo aktualnie fotel lidera może zaatakować Puszcza Niepołomice.