Reklama

Ranking Szkół Podstawowych w Rzeszowie - Która placówka zebrała najwięcej punktów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pawła II Sióstr Prezentek.

Ranking Szkół Podstawowych w Rzeszowie - Która placówka zebrała najwięcej punktów? - Zdjęcie główne

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking szkół podstawowych w Rzeszowie. | foto Pawła II Sióstr Prezentek.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking szkół podstawowych w Rzeszowie. Udział w nim wzięło 41 szkół, które spełniły określone kryteria. Najlepszą placówką, która zgromadziła najwięcej punktów, okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Podczas tworzenia rankingu uwzględnione zostały wyniki z egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Dane zostały pozyskane z OKE, CKE oraz MEiN. 

Pierwsze miejsce

Najwięcej punktów w rankingu zgromadziła Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek - 74.964 pkt. Zaraz za nią na drugim miejscu podium znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Zgromadzenia Sióstr Pijarek Rzeszów - 74.745 pkt. Podium zamyka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Promar Rzeszów - 73.774 pkt.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek okazała się najlepsza. Jej uczniowie egzaminy ósmoklasisty na poziomie: język angielski - 93.59% (59 osób przystąpiło do egzaminu), matematyka - 87.28% (61 osób), język polski - 75.43% (61 osób). 

Szkoła zajmuje również wysokie miejsce w rankingu Ogólnopolskim Liceów Ogólnokształcących. Jest czwartą pod tym względem placówką na Podkarpaciu i 75 w Polsce. W ubiegłym roku na Podkarpaciu byli nr 1, w Polsce na 43 miejscu. Pierwsze miejsce na Podkarpaciu szkoła zajmowała konsekwentnie od 2006 roku do 2022. 

- W 2017 r. i 2021 r. nasze Liceum otrzymało nagrodę "Złoty Prym" przyznaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Otrzymują ją placówki wyróżniające się, podejmujące innowacyjne działania edukacyjne, aktywnie współpracujące ze środowiskiem lokalnym i osiągające wysokie wyniki. Dziewięciu uczniów w 2023 roku za wybitne osiągnięcia otrzymali stypendia Ministra Edukacji Narodowej. 

- dowiadujemy się w szkole. 

- Szkoła Sióstr Prezentek realizuje misję szkoły Katolickiej, tworząc odpowiednie środowisko wychowawcze, umożliwiające wszechstronny rozwój ucznia (duchowy, moralny, intelektualny, emocjonalny i fizyczny) w oparciu o wartości ewangeliczne i patriotyczne w celu osiągnięcia dojrzałej osobowości i przygotowania się do podjęcia zadań rodzinnych, społecznych i zawodowych.

- czytamy na stronie szkoły Sióstr Prezentek w Rzeszowie. 

Miejsce drugie i trzecie

Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Zgromadzenia Sióstr Pijarek. Jej uczniowie równie dobrze spisali się w egzaminach ósmoklasisty: język angielski - 90.19% (59 osób), matematyka - 78,1% (59 osób), język polski - 75,8% (59 osób). 

Szkoła jest nowoczesną placówką, dla przyszłych rodziców umożliwia nawet odbycie wirtualnego spaceru po terenie szkoły - link . W ubiegłym roku zajęła 4 miejsce w rankingu szkół podstawowych, w 2021 ponownie drugie i w 2020 roku również drugie miejsce. 

Na miejscu trzecim znalazła się Szkoła Podstawowa Prywatna Dwujęzyczna Promar. W szkole prowadzone są zajęcia w języku polskim i angielskim w maksymalnie 14-osobowych klasach. Od pierwszej klasy dzieci uczą się dwóch języków obcych - angielskiego i hiszpańskiego. Około 50% zajęć prowadzonych jest w języku angielskim. 

Pełny ranking szkół znajduje się pod tym adresem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy