Reklama

Przywłaszczyła 181 pojazdów o wartości blisko 9 milionów złotych. Rzeszowianka skazana na 3 lata więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Przywłaszczyła 181 pojazdów o wartości blisko 9 milionów złotych. Rzeszowianka skazana na 3 lata więzienia - Zdjęcie główne

Anna P. z wyrokiem rzeszowskiego sądu za przywłaszczenie 181 pojazdów | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Annę P., oskarżoną o przywłaszczenie 181 pojazdów na kwotę blisko 9 mlionów złotych. W więzieniu spędzi trzy lata. Jak dochodziło do oszustwa?

Przywłaszczenie 181 pojazdów!

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie pod koniec 2020 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie, akt oskarżenia przeciwko 46-letniej wówczas mieszkance Rzeszowa. Kobietę oskarżono o to, że w okresie od 30 kwietnia 2018 roku do 21 września 2018 roku w Rzeszowie, prowadząc działalność gospodarczą, przywłaszczyła 181 pojazdów leasingowych. Szkody objęły aż osiem podmiotów gospodarczych, na łączną wartość strat w wysokości 8 762 990 złotych. 

- Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, Anna P. prowadziła działalność gospodarczą, która polegała na wynajmie i dzierżawie samochodów osobowych i furgonetek. W ramach powyższej działalności Anna P., zawarła szereg umów leasingowych, których przedmiotem było przekazywanie przez leasingodawców prawa używania pojazdów, w zamian za umówione raty leasingowe - informuje prokurator Krzysztof Ciechanowski, z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Pójdzie "siedzieć". Musi naprawić także szkody

- Z uwagi na fakt zaprzestania spłaty rat leasingowych, umowy zawarte z podejrzaną były przez pokrzywdzonych wypowiadane, z jednoczesnym żądaniem zwrotu przedmiotu leasingu - dodaje Ciechanowski. 

Anna P. nigdy przywłaszczonych pojazdów nie zwróciła. Od początku śledztwa podejrzana nie przyznawała się do popełnionego czynu. 

- Złożyła wyjaśnienia, które tylko w części korespondują ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym - informuje Prokuratura Okręgowa. 

Po kilkuletnim procesie karnym, 8 kwietnia, Sąd Okręgowy w Rzeszowie wymierzył oskarżonej Annie P. karę 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżona otrzymała zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wynajmem lub dzierżawą pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Ponadto sąd zobowiązał Annę P. do naprawienia w całości szkody wyrządzonej przestępstwem poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonych kwoty 473 330,00 złotych oraz zasądził od niej kwotę 10.760,00 złotych tytułem zwrotu kosztów, opłat i innych wydatków procesowych. 

Wyrok nie jest prawomocny. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy