Reklama

Ławka z Polską flagą zniknęła na dobre, została za to...tabliczka upamiętniająca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Ławka z Polską flagą zniknęła na dobre, została za to...tabliczka upamiętniająca - Zdjęcie główne

foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ślad po patriotycznej ławce pozostał, w miejscu tym zgniła trawa i wyraźnie widać, w którym miejscu się znajdowała. Na rzeszowskich bulwarach pojawiła się ciekawa inicjatywa. Ktoś postanowił upamiętnić tzw. ławeczkę narodową i do trójkolorowej flagi dołączył wiadomość.

"Tabliczka ku pamięci ławeczki patriotycznej" zaraz niżej "Koszt całego rządowego przedsięwzięcia wyniósł 6 mln 700 tys. złotych". Ktoś w oryginalny sposób postarał się, żeby o ławeczce na rzeszowskich Bulwarach przy Wisłoku nie zapomniano. 

Ławka wzbudziła emocje

W 2022 roku latem pojawił się pomysł umiejscowienia patriotycznych ławek w każdym mieście wojewódzkim. Miasto Rzeszów pytane o ławkę oraz koszt jej stworzenia i postawienia przy brzegu Wisłoka informowało, że nie ma z tym nic wspólnego. Kto miał? 

Okazuje się, że ławka z Polską flagą była inicjatywą kampanii reklamowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Trzeba jednak pamiętać, że BGK jest podmiotem w całości należącym do Skarbu Państwa i to właśnie ten podmiot odpowiedzialny jest za umiejscowienie narodowej ławki na terenie naszego miasta. 

Emocje wzbudził również aż 15-punktowy regulamin korzystania z niej. Były w nim podpunkty, które np. zakazywały nam przebywania na ławce ze zwierzętami, kazały czekać w kolejce w odpowiedniej odległości, czy wprowadzały limit osób przesiadujących na niej wraz z maksymalną dopuszczalną masą ciała. 

- "Patriotyczne ławeczki" miały być częścią kampanii, która miała promować Polskę i polskie inwestycje wspierane przez BGK. Ponieważ instalacje, na które wydano 1,6 miliona złotych, mają zniknąć wraz z końcem listopada, każdy dzień ogólnopolskiej akcji kosztuje BGK około 17 tysięcy złotych (zakładając, że wszystkie ławki byłyby dostępne od 1 września do 30 listopada). Na tym promowanie jednak się nie zakończy, bo - jak przekazała rzecznik Anna Czyż - akcja reklamowa będzie trwała. "Kolejny etap akcji reklamowej jest obecnie opracowywany"

- dowiedziała się stacja TVN24. 

Bank wydał oświadczenie, w którym pisze: „BGK wspiera w tej chwili 11 tysięcy inwestycji o łącznej wartości 60 mld zł. 3 tysiące projektów o wartości 15 mld zł jest w trakcie realizacji lub wkrótce się rozpocznie. Tego typu instalacje są elementem scenografii podczas planowanych wydarzeń BGK i zostały ustawione pilotażowo”.

Nietypowa pamiątka

By pamięć o narodowej ławce przetrwała, pojawiła się nietypowa tabliczka w kształcie Polski, ale w kolorze biało-czerwono-niebieskim. Czyli w takim, jakim była ławeczka patriotyczna. Napisano na niej następujące rzeczy:

- Za kwotę 6 milionów 700 tysięcy złotych wliczając promocję i koszty likwidacji można: sfinansować etat dla 75 psychologów w szkołach, wyleczyć sepsę u 165 pacjentów, oświetlić w Ukrainie 840 domów, zaopatrując je w agregaty prądotwórcze. Uwłaszczyć dwóch obecnych ministrów w wille. Za 6 mln 700 tys. zł z podatków można sfinansować również 3500 emerytur, 13 karetek, 13 400 świadczeń 500+.

- napisano pod tabliczką.

"Oto była ławeczka na miarę naszych możliwości" - kończy podsumowanie właśnie ten cytat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy