Reklama

Rzeszów zamówi projekt kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej po lewej stronie Wisłoka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Rzeszów zamówi projekt kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej po lewej stronie Wisłoka - Zdjęcie główne

Miasto ogłosiło przetarg i na oferty czeka do 24 lutego | foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg i na oferty czeka do 24 lutego. Projekt powinien być gotowy po 5 miesiącach od podpisania umowy z wykonawcą. Władze miasta chcą nadal rozwijać tereny zielone przylegające do Wisłoka, stąd pojawienie się przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej po lewej stronie Wisłoka od mostu Lwowskiego.

Nowa ścieżka rowerowa ma mieć ok. 1 km długości. W tym 2,5 m pas dla rowerzystów oraz 1,5 m dla pieszych. Ścieżka będzie asfaltowa. Do tego projekt przewiduje montaż oświetlenia, stację naprawy rowerów oraz elementy małej architektury. 

- Nadrzeczne tereny są ulubionym miejscem wypoczynku rzeszowian. Dlatego też strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. Inny uchwalony plan obejmuje ponad 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim i także przeznacza go pod zieleń i rekreację. I sukcesywnie działamy w tym kierunku. Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację.

– mówi prezydent Rzeszowa. 

Wykonawca musi również wykonać operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego oraz wszystkich pozostałych zgód i pozwoleń, które będą niezbędne przy budowie ścieżki. 

Bulwary nad Wisłokiem w Rzeszowie rozciągają się od Mostu Lwowskiego do Zwięczycy. Szeroką asfaltową alejką możemy spacerować lewym brzegiem od Mostu Lwowskiego, aż do Zalewu i Zwięczycy - ok 6 km. w jedną stronę lub prawą stroną od Mostu Lwowskiego do Jeziora Żwirownia – kładka pieszo-rowerowa łącznie ok. 4,5 km w jedną stronę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy