Reklama

Na cmentarzach w Rzeszowie będzie więcej miejsc na pochówek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Adam Lampart Urząd Miasta Rzeszowa

Na cmentarzach w Rzeszowie będzie więcej miejsc na pochówek - Zdjęcie główne

Na cmentarzach w Rzeszowie będzie więcej miejsc na pochówek | foto fot. Adam Lampart Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cmentarze w Rzeszowie są nieustannie modernizowane i remontowane. Regularnie powstają nowe alejki i miejsca na pochówek.

W Rzeszowie funkcjonuje 10 cmentarzy komunalnych. W zeszłym roku pochowano na nich 1831 osób, a w tym odbyło się już 1265 pogrzebów. Liczba miejsc na pochówek stale się kurczy. Dlatego cmentarze wymagają nieustannych modernizacji i remontów.

W tym roku sporo prac przeprowadzono m.in. na cmentarzu przy ulicy Świętokrzyskiej, gdzie m.in. odnowiono elewację kaplicy i wykonano nowe alejki. Duży był także zakres remontu alejek na cmentarzach Pobitno i Wilkowyja. Na tym ostatnim remontowano dach kaplicy.

Oprócz tradycyjnych pochówków coraz popularniejsze stają się pochówki urnowe. Stąd decyzja miasta o powiększeniu liczby takich miejsc.

- W przyszłości kolejne pola i kolumbarium planujemy wybudować w nowej części cmentarza, która będzie powstawać od strony północno-wschodniej. W tym rejonie na rozbudowę nekropolii zarezerwowanych jest około 8 hektarów gruntu. Pole urnowe niebawem zostanie wykonane także na cmentarzu na osiedlu Zwięczyca – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które administruje cmentarzami komunalnymi na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na razie na Wilkowyi ZZM w Rzeszowie zagospodarowuje jednak teren, który został już przygotowany pod pochówki w obrębie cmentarza. W tym roku miasto przekazało już do użytku 10 kwater, z czego 6 jest już zagospodarowanych (jedna kwatera to około 50-60 grobów). Kolejne będą przygotowywane sukcesywnie, następne nowe alejki mają tu powstawać niebawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy